1
0

سلام به کارکنان فراترز.
من تازه خونه ای خریدم که قصد چیدمان وسایل و اثاثیه رو در اون دارم. سوالی که از شما دارم اینکه ایا قانون خاصی برای چیدن وسایل و اکسسوری های خونه وجود داره یا نه؟
مثلا اگر مبلی که داریم چطور باید با میز مثل خودش ست کنم تا در اتاق پذیرایی قرار بدم؟ یعنی این انتخاب بر چه اساس و پایه ای باید باشه؟
مرسی

1
0
پاسخ :

با سلام خدمت شما کاربر گرامی فراترز. از اینکه شما رو در جمع خودمون داریم، بسیار خرسندیم.
نسبت به سوال شما باید عرض کنم که در حقیقت هیچ قانون خاص و نوشته شده ای برای چیدمان وسایل و اکسسوری و مبلمان وجود ندارد. و اگر هم در جایی قوانین طراحی داخلی به چشم شما خورد، تنها برای رعایت اصول اولیه و اساسی طراحی داخلی هست. مثل لینک زیر که ما در فراترز قبلا منتشر کردیم:
6 اصول مهم طراحی داخلی http://www.faratarz.com/blog/interior-design/6-interior-design-principles
و همچنین رعایت اندازه ها و استانداردهای طراحی داخلی و فاصله قرار گیری وسایل از همدیگر مهم هست که در مورد اون هم در این مقاله و هم به صورت کلی در فراترز هم به اون اشاره شده.
برای مثال شما که در فضای پذیرایی برای مبل و میز جلو مبلی اشاره کردید، باید این نکته رو عرض کنم که امروزه دیگه مانند قبل ست کردن وسایل و مبلمان دقیقا مانند هم منسوخ شده و اتفاقا همونطور که ما در مقاله بالا اشاره کردیم، شما در عین حال که باید تعادل رو در فضا حفظ کنید، باید کانتراست لازم رو هم ایجاد کنید تا فضا چشم گیر تر به نظر رسد. پس به دنبال یکی کردن متریال و شکل و فرم همه مبلمان و وسایل مثل هم نباشید.
زیرا چشم انسان نیاز به تنوع دارد. از یکنواختی فضا در کوتاه مدت و دراز مدت خسته می شود.
نکته مهم دیگر اینکه اگر شما سبک دکوراسیون مورد علاقه خودتون شناسایی کرده باشید، (در فراترز آزمون سبک رایگان انجام میشه) دیگه خیالتون راحت هست و سردرگم نخواهید بود. چرا که انتخاب مبلمان و اکسسوری فضای شما دقیقا مطابق با سبک مورد علاقتون پیش میره و چون نمونه های فراوانی از ایده های اون سبک در گوگل و هم چنین فراترز وجود داره، شما می تونید براحتی بر اساس همون سبک انتخاب های خودتون انجام بدید.
مگر اینکه سبک خاصی رو مدنظر ندارید و از هر چی که خوشتون بیاد در فضای خونه خودتون استفاده میکتید که تقریبا میشه به سبک اکلکتیزوم و یا التقاطی اشاره کرد که ترکیبی از همه سبک های دنیا هست. البنه با رعایت کامل اصول اولیه طراحی داخلی که در بالا گفته شد. چون اگر نادونسته اقدام به قرار دهی و چیدمان وسایل مختلف کنید حتی امکان تخریب فضاتون هم وجود داره.
مثلا در تصویر زیر که در سبک اکلکتیک هست
اکر دقت کنید میبینید که برای چنین فضایی، میز جلو مبلی خاصی تعریف نشده و از چند تا پاف استفاده شده. یعنی در عین حال که از مبل و کاناپه نسبتا بزرگی استفاده شده، در کنارش برای ایجاد حس تعادل و نیز کانتراست، از پاف کوچک و ساده به همراه میز عسلی شیشه ای ساده و سبکتر استفاده شده است.
پس همونطور که می بینید این چیدمان از اصول خاصی پیروی نمیکنه و بر اساس سبک شخصی مالک خونه هست؛ اما با تکیه بر مبانی اصولی طراحی داخلی .
امیدوارم که این پاسخ برای شما دوست گرامی مفید باشد.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا برای ارسال وارد شوید .