بهترین روش طراحی و دکوراسیون داخلی

بهترین روش طراحی دکوراسیون داخلی چیه؟

 • 25 فروردین 1399
 • 2447 بازدید
 • 0
 • 3
 • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
  شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
  Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

بهترین روش برای طراحی دکوراسیون داخلی خونمون در قرن ۲۱ چیه؟

شاید زمان اون رسیده باشه که دست به کار بشیم و برای طراحی دکوراسیون داخلی خونمون کاری انجام بدیم تا با روشهای معمول، خودمون  از شر فضای دلگیر و خسته کننده ای که مدتهاست درگیرش هستیم رها کنیم و کمی به روح و روانمون، نشاط و سرزندگی هدیه بدیم.

معمولا ۲ گزینه به ذهن بیشتر افراد میرسه:

آقای میم:

بیایید با هم گزینه اول  رو با مثال آقا یا خانم “میم” مرور کنیم:

بهترین روش طراحی داخلی

“خب من خودم دست به کار میشم و از اونجا که تا الان خودم تنهایی از پس هر کاری که خواستم و اراده کردم، براومدم قطعا و حتما این دفعه هم از پس این کارم برمیام و می تونم به راحتی طراحی دکوراسیون داخلی خونه خودم، به سرانجام برسونم. تازه از نظر بودجه هم کلی جلو میفتم. اصلا طراحی دکوراسیون داخلی خونه که دیگه کاری نداره که بخوام به یک متخصص بسپارمش. من خودم یه پا معمارم، طراحم. اصلا به میم طراح معروفم.”

این خصوصیاتی که الان براتون گفتم اصطلاحا مربوط به یک فرد همه کاره میشه که از بچگی تو همه کارها بوده و سررشته ای تو هر کار و تخصصی داره. احتمال داره که خود من هم جز یه همچین تیپ و شخصیتی باشم و خبر ندارم.

البته باید این مورد رو هم اضافه کنم که به نظر شخص بنده این خصوصیت (خودت انجامش بده یا Do-It-Yourself) نه تنها هیچ عیبی نداره تازه خیلی هم هیجان انگیزه که کارهای خودت رو خودت انجام میدی و هر دفعه سرگرم یک کار و یک تخصص هستی. افرادی که از این دست کارها انجام دادند، منظورم می فهمند.

آقای الف:

گزینه دوم هم از جانب آقا یا خانم “الف” هست:

بهترین روش طراحی داخلی1

“از اونجا که کار طراحی فضا یه کار پیچیده و تخصصی محسوب میشه و من هم زمان و انرژی کافی برای این کار ندارم، بهتره که به یکی از این دفاتر معماری داخلی و یا طراحی داخلی مراجعه کنم و یک زمانی برای وقت ملاقات با اون طراح مورد نظر هماهنگ کنم تا همدیگر ببینیم و در مورد ویژگی های کارم با طراح داخلی مشورت کنم. فقط بحثی که هست باید خیلی زمان بزارم و بگردم تا یه طراح مناسب متناسب با نیاز و فضای خودم پیدا کنم تا اول اینکه از نظر سبک و سلیقه کاری با من جور باشه، رزومه خوبی داشته باشه و همینطور بتونه خواسته های من از طراحی فضام برطرف کنه و…”

آقای الف هم یک شهروند معمولی هست که گویا به تخصص گرایی اهمیت میده و از اونجا که خودش سرگرم کار و شغل خودش هست و ۱۰۰% متخصص کار دیگه ای هست و همینطور زمان هم براش مهمه، ترجیحش اینکه که کار طراحی دکوراسیون داخلی خونه خودش به یک فرد این کاره و به اصطلاح کاربلد و متخصص بده تا با خیال راحت به کارهای خودش بپردازه. تنها دغدغه اون بحث زمان، سلیقه و کیفیت کار هست که باید برای پیدا کردن چنین طراح و متخصصی زمان بزاره تا به طراح مورد علاقش اعتماد کنه و کارش با اون بسپاره.

مکالمه آقای میم و الف:

بهترین روش طراحی داخلی3

در همین رابطه نظرات هر کدوم یعنی آقای میم و الف رو برای تصمیماتشون جویا شدیم که اتفاقا هر کدوم از نظرات خودشون دفاع کردند. ببینیم که کدومشون می تونند من و شما رو قانع کنند که به اون روش عمل کنیم. پس تا آخر این مطلب همراه ما باشید تا بتونیم با هم بهترین تصمیم بگیریم.

 • آقای میم: من خودم می تونم طراحی داخلی خونم انجام بدم. وقتی می تونم از پسش بر بیام پس مشکل چیه؟
 • آقای الف: یک معمار- طراح داخلی برای مواردی مثل رنگ، چیدمان، جنس پارچه، مواد و متریال، مبحث نور و روشنایی و … آموزش های لازم دیده و می تونه از آموزش ها و تجربیاتش به ما کمک زیادی کنه. نکاتی که افرادی مثل من و شما از اون آگاهی نداریم.
 • آقای میم: من نمی خوام برای طراحی داخلی خونم  زیر بار هزینه های سرسام آور و گرون برم. چرا باید بیخودی هزینه کنم؟ اگه خودم کارم انجام بدم، خیلی صرفه جویی مالی میشه.
 • آقای الف: یک طراح داخلی با تجربه و کار آزموده بر اساس شناخت شخصیت من و نیازهای من اقدام به طراحی فضا می کنه تا از هزینه های اضافی و اشتباهات رایج کاری افراد نابلد، جلوگیری بشه. تازه اینجوری کلی هم سود می کنم چون دیگه دوباره کاری نمیشه و نیاز نیست که هزینه مجدد برای اشتباهات احتمالی در کار بپردازم و همون هزینه ای که در اول پرداختم کافی هست.
 • آقای میم: یک معمار- طراح داخلی، من مجبور به خرید وسایل و مبلمانی میکنه که نیاز ندارم و دوست ندارم. خودم بهتر میدونم که چی می خوام و چی نمی خوام.
 • آقای الف: یک طراح خوب و کاربلد با توجه به نیاز، بودجه و سلیقه مشتری کار می کنه و شروع به طراحی فضا می کنه.
 • آقای میم: طراح سلیقه خودش به کار اعمال می کنه و من دیگه نظری نمی تونم بدم. وقتی خودم طراحی کنم همش نظر خودم هست.
 • آقای الف: یک طراح خوب با دریافت اطلاعات مناسب از کارفرما و دونستن اینکه در نهایت کارفرما باید در فضا زندگی کنه و اونه که باید از کار رضایت داشته باشه، دست به طراحی میزنه و نظرات کارشناسی خودش و با نظرات شخصی کارفرما ترکیب می کنه تا بهترین ارایه بده.

و …

بالاخره کدوم روش؟

بهترین روش طراحی داخلی4

اما به نظر میرسه که هر کدوم خیلی روی نظرات خودشون اصرار دارند و این بحث همچنان ادامه داره. پس برای اینکه من و شما بیشتر از این سردرگم نشیم، بیاین با هم کل روند کار هر روش بررسی کنیم تا بعدش به نتیجه گیری بهتری برسیم:

بهترین روش طراحی داخلی5

با این جدول دیگه فکر می کنم همه چیز گویا باشه و شما بتونید گزینه مناسب رو با توجه به حال و شرایط خودتون انتخاب کنید که حالا از روش الف یا میم پیروی کنید.

و اما حرف حساب من…

بهترین روش طراحی داخلی6

بزارید بالاخره من از ماموریت خودم پرده برداری کنم و بگم که چرا من اینجام؟ و اصلا چرا سر صحبت همچین موضوعی رو باز کردم و شما رو به فکر واداشتم که این بهتره یا اون؟ (که علم بهتره یا ثروت؟) و…

من اینجام تا یک روش بهتری که می شناسم و فکر می کنم بتونه به شما و همه افرادی که دغدغه مشترکی تو زمینه  طراحی دکوراسیون داخلی خونشون و هر فضای داخلی دارند معرفی کنم تا هم کمک بزرگی به اونها کرده باشم تا در فضایی زندگی کنند که دوست دارنش و لذت می برند و همینطور لقب سوپرمنی خودم به درستی به دوش کشیده باشم.

بهترین روش طراحی داخلی7

و اون هم چیزی نیست جز ترکیبی از هر دو روش بالا. که اینجوری هم حرف آقای میم و هم آقای الف رو انجام داده باشیم. نه از معایب روش اول ضرر کنیم و نه روش دوم. نه غصه زمان از دست رفتمون بخوریم و نه هزینه اضافی و گزاف. و هزار تا نه دیگه… فقط از مزایای هر دو روش بهره ببریم تا حال خودمون و خونمون یهویی با هم خوب بشه.

نیاز به توضیح هست که این روش سودمند و بدون پرتی رو فقط در یک جا می تونید پیدا کنید و اون هم جایی نیست جز وبسایت فراترز.

هورااااا…

مجموعه فراترز برای این اومده که به همه این کشمکش های موجود پایان بده و یک شیوه جدیدی از ارتباط طراح با افرادی که دوست دارند بخشی از کار طراحی دکوراسیون داخلی فضای خودشون انجام بدند آغاز کرده باشه و شرایطی بوجود اورده که هر کسی با هر شرایط مالی با سلیقه شخصی خودش با انتخاب طراح مورد علاقش اقدام به طراحی خونش بکنه و اون تا رسیدن به هدفش حمایت کنه.

شاید بگید چه جوری؟ مگه میشه؟

ما اینجا هستیم تا به همه بگیم آره میشه تازه به راحتی هم میشه.

اون دوست همه کاره که یادتون هست با همون نام مستعار میم، اینجا نقشش پررنگ تر از قبل هم میشه و تازه به کمک طراحش میاد و یک سری کارهایی هم باید انجام بده تا به طراحش کمک کنه.

اتفاقا اون شهروند بیزیمون هم با نام مستعار الف رو که ۱۰۰ % یادتون هست که دغدغه اصلیش چی بود؟ مباحث مهمی مثل زمان، کیفیت، سلیقه و شایدم اگه بیشتر بهش فرصت میدادیم  و هر چه دل تنگش می خواست برامون بگه، احتمالا از بودجه هم حرفی به میون میبرد. خب باید بگم که دقیقا اینجا همون جایی هست که آقای الف دنبالش می گشت و به همه دغدغه هاش در همین جا یعنی وبسایت فراترز خاتمه داده می شه تا در نهایت به هدف اصلی خودش برسه.

روش نوین و منحصربه فرد وبسایت فراترز:

بهترین روش طراحی داخلی8اولین قدم اینکه شما باید وارد سایت فراترز بشید. (که خب شما قطعا قدم اول با قدرت و به درستی برداشتید! به شما خیلی تبریک میگیم!)

بهترین روش طراحی داخلی9

قدم بعدی اینکه به بخش فرامشاوره مراجعه کنید.

و در اون بخش وارد فرایند مشاوره بشید. در اونجا تمامی مراحل به صورت گام هایی طی چند مرحله به سادگی قرار داده شده که با انجام کامل هر مرحله وارد فرایند طراحی دکوراسیون داخلی فضاتون میشید که داستان هیجان انگیز طراحی رو با طراح داخلی مورد نظرتون آغاز می کنید.

ما در اینجا به صورت کلی و مختصر به اون گام ها اشاره می کنیم:

بهترین روش طراحی داخلی10

در اولین قدم در بخش فرامشاوره باید نوع  سفارش مشاوره خودتون انتخاب کنید: ۱- مشاوره با انتخاب طراح یا ۲- مشاوره با ثبت مسابقه.

این توضیح لازم هست که بگم در وبسایت فراترز: ۱- در روش انتخاب طراح، این امکان وجود داره که از بین فراطراحان یک طراحی برای مشاوره پروژه خودتون انتخاب کنید که با سبک و سلیقه شما بیشتر مچ و هماهنگ هست. برای شناخت بهتر فراطراحان، می تونید تصاویر و رزومه هر طراح در بخش جساب کاربری اونها ببینید. ۲- در روش مسابقه که بین فراطراحان نوع پنل طراحی انتخابی شما هست، مسابقه ای حول پروژه فضاتون انجام میشه تا بتونید بهترین کانسپت یا طرح اولیه به عنوان برنده مسابقه انتخاب کنید.

راستی این هم بگم که تعرفه مشاوره برای هر دو روش انتخاب طراح و یا ثبت مسابقه فرقی با هم نداره و تنها تفاوت قیمت تعرفه مشاوره در فراترز، مرتبط با نوع پنل طراحی دکوراسیون داخلی هست که انتخاب می کنید. پنل های طراحی در فراترز شامل ۱- پنل استاندارد ۲- پنل حرفه ای ۳- پنل پیشرفته میشه.

در قدم بعدی باید پرسشنامه مرتبط با اطلاعات شخصی و همچنین مشاوره ای پروژتون تکمیل کنید. و همچنین در این میون باید نام و تعداد فضا یا فضاهای مورد نظرتون که قصد دارید به مشاوره بپردازید، انتخاب کنید.

اما در بخش اطلاعات مشاوره ای، لازم هست که:

 1.  نام سبک طراحی دکوراسیون داخلی فضا یا فضاهاتون رو برای طراح داخلی پروژتون مشخص کنید. و اگر اطمینانی از سبک طراحی دکوراسیون داخلی مورد علاقتون ندارید، می تونید آزمون رایگان سبک ها در طراحی و دکوراسیون داخلی انجام بدید.
 2.  اندازه دقیق فضا یا فضاهاتون مشخص کنید. اگر اطلاعی از نحوه چگونگی اندازه گیری فضای داخلی خونتون و همچنین کشیدن کروکی و نقشه فضاتون ندارید، بهتره که آموزش اندازه گیری و نقشه کشی با دست آزاد مشاهده کنید.
 3. از فضا یا فضاهای داخلیتون تصاویر و عکس های مناسب و با کیفیت بگیرید تا طراح داخلی شما از فضای شما آگاهی پیدا کنه. اگر اطلاعی از نحوه چگونگی عکاسی صحیح فضاتون ندارید، بهتره که آموزش صحیح عکاسی مشاهده کنید.

و در گام بعدی انتخاب طراح مورد علاقتون و یا انتخاب روش مسابقه هست. و در نهایت بعد از گذراندن با موفقیت گام پرداخت هزینه مشاوره، به مرحله هیجان انگیز فرایند طراحی هدایت میشید. در مرحله فرایند طراحی هم با طراح انتخابی خودتون اقدام به تبادل نظر و مشورت می کنید تا طراحتون بهترین طرحی که می تونه از فضاتون، طراحی کنه به شما تحویل بده. تا در نهایت از فضای زیبای خودتون لذت ببرید و به سمت اجرای طراحی پروژتون حرکت کنید.

نکته مهم: شما در وبسایت فراترز می تونید با گستره ای از طراحان داخلی عالی و دستچین شده آشنا بشید تا با انتخاب یکی از فراطراحان، با اون طراح تا پایان مشاوره در ارتباط باشید. تا حالا این همه تنوع طراح داخلی یه جا دیده بودید؟؟

نکته مهم دیگه: همچنین در وبسایت فراترز امکانی وجود داره که بتونید فضای طراحی شده خودتون رو با کمک متخصصین و اهالی فن در فرافن ها به اجرا برسونید. تا  اینکه در پایان به هدف اولیه خودمون که هم حال خوب خودمون و هم حال خوب خونمون بود به راحتی و در زمان کمتر دست پیدا کنیم.

حالا دیدید که چقدر کل روند مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی در فراترز، راحت و ساده بود؟

پیشنهاد من به شما اینکه برای یه بارم که شده این روش نوین و منحصر به فرد انجام بدید تا به خوبی از مزایای این روش نهایت بهره و لذت با همدیگه ببرید!

امیدوارم که ماموریت امروز من، براتون مفید و سودمند بوده باشه. به امید دیدار تا ماموریت های بعدی!

و اما نتیجه گیری پایانی:

اگر بخوام به طور سریع و مختصر به مزیت های مشاوره آنلاین طراحی دکوراسیون داخلی در وبسایت فراترز اشاره کنم، می تونم بگم:

 1. دریافت مشاوره مختص شخص خودتان، نیازها و خواسته هایتان
 2. دریافت مشاوره بسیار سریعتر و راحتتر از حالت عادی
 3. تنوع در خدمات مشاوره با توجه به هر بودجه ای
 4. خدماتی عالی و با کیفیت از بهترین طراحان داخلی
 5. دسترسی به بی شمار طراح داخلی در یک پلتفرم
 6. دریافت مشاوره به صورت انتخاب طراح یا مسابقه

و …

به ویدیویی در این زمینه توجه کنید!

 

 

پس همین الان با ثبت سفارش در فرامشاوره، خود را در رسیدن به فضای ایده آلتان یک پله نزدیکتر نمایید!

منبع: فراترز

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه