خاص ترین جلوه های طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی

خاص ترین جلوه های طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

به طور کلی رنگ تیره در فضای داخلی همچون رنگ های خنثی در طراحی داخلی سیاه، خاکستری سیر، طوسی و غیره؛ حسی رازآلود و مرموز، توامان با وقار و قدرت را با خود به همراه می آورند. به همین خاطر در فضاهایی که با رنگ های تیره طراحی می شوند، ناخودآگاه اثری خاص، ویژه و متفاوت را در ذهن مخاطب القا می نمایند.

ما در فراترز به چندین بارزه و ویژگی های اصلی رنگ تیره در فضای داخلی اشاره نمودیم که شما را به مطالعه آنها دعوت می نماییم.

مطلب پیشنهادی: ارتباط بین رنگ، شخصیت و دکوراسیون

طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی غذاخوری

از مزایای مهم رنگ تیره در فضای داخلی این است که براحتی می توان آن را با رنگ های دیگر در فضای داخلی هماهنگ کرد. بدین صورت با ایجاد کانتراست بین رنگ تیره و روشن و یا نیمه روشن، فضایی زیبا خلق می نماییم تا از اثر یکنواختی حاصل از تشابه رنگ ها که به طور معمول در اکثر فضاهای داخلی تکرار می شود را بکاهد.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ سیاه در دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی راهرو

از رنگ تیره در فضای داخلی می توان در المان های مختلف فضا همچون سقف، کف و دیوارها و نیز بر روی مبلمان و اکسسوری های مختلف فضا استفاده کرد. اما باید در هنگام استفاده از هر رنگی، این نکته را به یاد داشته باشیم که هر یک از رنگ ها اثری متفاوت را در فضا ایجاد می نمایند.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی در اشپزخانه لوکس

و باید بدانیم که از چه رنگی برای چه بخش و چه جایی استفاده می کنیم؟ آیا رنگ منتخب، برای فضای داخلی ما مناسب است؟ آیا اصول طراحی داخلی در آن رعایت می شود؟ آیا به بزرگ کردن فضا کمک می کند یا به کوچکتر کردن آن؟

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی در فضای نشیمن

برای نمونه با استفاده از یک رنگ تیره در دکوراسیون داخلی بر روی دیوار، فضا جمع تر و بسته تر القا می نماید تا یک دیوار با رنگ روشن. زیرا اصولا رنگ های تیره اثر انعکاس نور را در فضا خنثی می کنند و بخش زیادی از نور را به خود جذب می نمایند. به همین دلیل فضا تاریک تر به نظر می رسد. حال ببینید نیاز شما چیست؟ آیا نیازمندید که فضای تان را کوچکتر نشان دهید یا بزرگتر؟

مطلب پیشنهادی: ۱۰ تا از برترین رنگهای خنثی دکوراسیون داخلی کدام هستند؟

طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی در اتاق خواب

معمولا به کارگیری رنگ های تیره در فضاهایی همچون نشیمن، پذیرایی، آشپزخانه و تا حدودی در اتاق خواب مناسب است. همچنین علاوه بر دکوراسیون داخلی و اکسسوری های موجود در فضاهای مسکونی، می توان از رنگ های تیره در فضاهای اداری و نیز تجاری نیز بهره برد. تا آن فضا به فضایی خاص و منحصر به فرد تبدیل شود.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ قهوه ای در دکوراسیون

طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی در سرویس بهداشتی

مثلا درفضاهای تجاری همچون فروشگاه های عرضه محصولات الکترونیکی، طلا فروشی، موسیقی، ورزشی و غیره. و یا در فضاهای اداری همچون دفاتر مهندسی و معماری، دفاتر حقوقدانان، حسابداری و غیره.

مطلب پیشنهادی: سبک مدرن در معماری داخلی

طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی در پذیرایی

از متریال هایی که می توان در ترکیب با رنگ تیره در فضای داخلی استفاده نمود تا هارمونی و هماهنگی فضا حفظ شود، می توان به متریال هایی از جنس برنجی، مسی، طلایی و نقره ای اشاره کرد. برای مثال کوسن تیره ای را تجسم کنید که بر روی آن از خطوط هندسی مثل لوزی به رنگ طلایی و یا برنجی استفاده شده است. قطعا این کوسن در چشم بیننده بسیار تاثیر گذار می باشد.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی در ویلا

میزان درخشندگی، براق بودن و یا مات بودن رنگ های تیره نیز از دیگر عواملی می باشد که می تواند حس فضا را تا حدود زیادی تغییر دهد. برای مثال اگر نمی خواهید کانتراست شدیدی بین رنگ های فضا (مبلمان و اکسسوری ها) ایجاد شود، می توانید از رنگ های مات تر برای رنگ های تیره بهره ببرید تا اثر ملایم تری برای شما ایجاد نمایند.

مطلب پیشنهادی: سبک هوگه در زندگی و دکوراسیون داخلی و نکات کاربردی آن

طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی در فضای غذاخوری لوکس

به عنوان یک پیشنهاد اینکه اگر زیاد اهل ریسک نیستید و از اقدامات جسورانه خود داری می کنید، می توانید به صورت آرام و آهسته پیش بروید. یعنی به جای یک دیوار یا کف و یا سقف تیره، از اکسسوری ها و متعلقات کوچکتر با رنگ تیره در طراحی داخلی فضایتان پیش بروید و کار را آغاز نمایید.

مطلب پیشنهادی: 18 راهکار ساده و ارزان برای افزایش روشنایی فضای خانه و آپارتمان

طراحی داخلی با رنگ تیره در فضای داخلی در خانه

بدین شکل هم از مزایای رنگ تیره در فضای داخلی تان بهره می برید. و هم از خودتان شناخت نسبی پیدا می کنید که آیا با رنگ های تیره در فضا هماهنگ هستید یا خیر؟ اگر پاسختان مثبت بود، این بار می توانید در اقدامی جسورانه و شجاعانه، بخش بزرگتری از فضای داخلی تان را به رنگ های تیره متمایل نمایید.

مطلب پیشنهادی: انواع بازسازی خانه و آپارتمان به همراه راهکارهای کاربردی و مفید

از اینکه تا پایان مطلب رنگ تیره در طراحی داخلی و فضاهای داخلی همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم و البته که امیدواریم این مطلب فراترز نیز همچون سایر مطالب فراوبلاگ برای شما همراه گرامی سودمند واقع شده باشد.

منبع: فراترز

منبع تصاویر: گوگل

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری بنیانگذار فراترز؛ معمار و طراح داخلی می باشد که پروژه های موفقی را در معماری و طراحی داخلی به انجام رسانیده و همچنین نویسنده محتوا طراحی داخلی می باشد.

گذاشتن دیدگاه