مشاوره طراحی دکوارسیون فضای داخلی

مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی با طراح داخلی یا خودم؟

  • 24 دی 1398
  • 1223 بازدید
  • 0
  • 1
  • 2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 2 نفر)
    شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
    Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

وقتی که صحبت از بازسازی و یا نوسازی و اصولا مبحث مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی خانه به میان می آید، چند مساله وجود دارد که باید آنها را در نظر گرفت. مهمترین آن این است که آیا شما قصد دارید که خودتان وارد عمل شوید و مسولیت انجام کل پروه خود از ابتدا تا انتها (طراحی-نظارت-اجرا) را در درست بگیرید و یا اینکه کل امور را به یک کارشناس طراحی و دکوراسیون داخلی بسپارید و از او مشاوره بگیرید.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ گام اساسی برای طراحی داخلی سوییت استودیو

ممکن است در نگاه اول با خود بگویید که برای استخدام یک طراح داخلی، نیاز به پرداخت بودجه فراوانی باشد. یا حتی ممکن است توانایی های خود را آنقدر زیاد بدانید که نیازی به کمک گرفتن و مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی با یک کارشناس نداشته باشید. اما مهم است که قبل از اینکه تصمیم نهایی را در این زمینه بگیرید، با تمام مزایا و معایب هر یک بدرستی آشنا شوید.

بعضی ها ممکن است فکر کنند که مشاوره و کمک گرفتن از یک طراح و معمار داخلی کاری بیهوده است، اما اگر آنها بتوانند پروژه و یا خانه شما را به یک سرمایه گذاری بزرگ زندگیتان تبدیل کنند، چطور؟ یا اگر آنها بتوانند شما را از انجام اشتباهات پرهزینه و تکراری بر حذر دارند، چطور؟ لذا تصمیم گیری آگاهانه و سنجیده، بخش مهمی از روند مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی هر پروژه ای به شمار می رود. بنابراین بهتر است قبل از هر تصمیم گیری، با هم در فراترز نگاهی بیندازیم به مزایای مشاوره با یک کارشناس طراحی و دکوارسیون داخلی.

مطلب پیشنهادی: ۶ اصول مهم طراحی داخلی کدام اند؟

تقابل مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی با یک طراح داخلی و یا توسط خودمان

(۱) کنترل بودجه در مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی

فضای اتاق کار با مشاوره طراحی دکوارسیون داخلی

شما و یا هر فردی ممکن است احساس کنید که اگر خودتان طراحی و دکوراسیون داخلی پروژه خود را به عهده بگیرید، قادرید تا کنترل کاملی بر روی هزینه ها و بودجه های پرداختی داشته باشید. اما شما باید بدانید که کارشناسان زبده ای همچون طراحان داخلی، همه محدودیت های بودجه شما را در نظر می گیرند و می دانند که چطور با میزان بودجه شما، امکانات لازم پروژه تان را فراهم کنند. به عبارت دیگر، طراحان و معماران داخلی می توانند به خوبی از پس مدیریت پروژه و بودجه شما به طور کامل برآیند. از سوی دیگر، شما ممکن است به طور ناآگاهانه و نادانسته به مواردی که از اهمیت و ضرورت کمتری در طراحی و دکوراسیون داخلی فضا برخوردارند، بیشتر از موارد مهم و ضروری بپردازید. که همین امر به معنی هدر رفت زمان، انرژی و بالطبع بودجه خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی هتل لوکس خاص با طراحی ۱۹ معمار زبده!

(۲) درک دیدگاه شما در برابر اجرا

دکوراسیون فضای داخلی با مشاوره طراحی دکوارسیون داخلی

تصویری که در ذهن شما جریان دارد، در واقع کانسپت ابتدایی شخصی شما می باشد. شما می توانید آن تصویر ذهنی را بارها و بارها به طراح داخلی خود توضیح دهید، اما هنوز هم کم است. ممکن است این احساس به شما دست دهد که طراحتان متوجه آن چیزی که شما برای طراحی خانه تان در نظر گرفته اید و پیش بینی کرده اید را، نمی فهمد و قادر به درک آن نیست. اما در این موقعیت بهتر است که به طراحتان اعتماد کنید؛ زیرا که تجربه و دانش کافی طراحتان قطعا منجر به اجرای بهتری خواهد شد.

اگر شما خودتان پروژه بازسازی و یا طراحی و دکوراسیون داخلی فضایتان را به عهده گیرید، ممکن است تکنیک های مبتدیانه تان به همراه توضیحات مفصل موجود در ذهنتان، شما را خسته کند و در نتیجه شما را از ادامه کار در هنگام اجرای واقعی طراحی منصرف کند.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ دلیل که چرا باید از یک طراح داخلی مشاوره بگیریم؟

(۳) جستجو افراد متخصص در مقابل اعتماد کردن به طراح

طراحی فضای نشیمن با مشاوره طراحی دکوارسیون داخلی

یک طراح داخلی کاربلد و با تجربه، دارای گستره ای از ارتباطات حرفه ای با دیگر متخصصین فن می باشد. که این متخصصان مانند طراحان داخلی درست عمل می کنند و بهترین نتایج را در حوزه کاری خود ارائه می دهند. بنابراین اگر شما تصمیم به انجام امورفنی طراحی و دکوراسیون داخلی پروژه خود را دارید، باید با اتلاف زمان و تحمل سردرد و سرگیجه، زمان های زیادی را برای انتخاب یک فرد متخصص و قابل اعتماد بگذارید. و نیز با انجام بررسی های لازم از سوابق و پیش زمینه آنها، پروژه خود را به آن فرد متخصص فن بسپارید.

مطلب پیشنهادی: بهترین روش طراحی و دکوراسیون داخلی چیه؟

(۴) رضایت در برابر دوندگی در مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی فضای داخلی با مشاوره طراحی دکوارسیون داخلی

برعهده گرفتن و انجام همه کارها و امور مربوط به طراحی و دکوراسیون داخلی توسط خودتان ممکن است در نگاه اول رضایت کامل شما را برای تکمیل و به موفقیت رسانیدن یک مسولیت برایتان به ارمغان بیاورد، اما حتما در جریان هستید که در روند اجرای یک پروژه بازسازی و یا نوسازی موفقیت آمیز، دوندگی ها و مسولیت های زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

بنابراین شما براحتی می توانید خود را از شر این وظایف و مسولیت های سخت و حتی گیج کنند رها کنید. تنها زمانیکه تمام این وظایف را به طراح و یا معمار داخلی خود تحویل دهید. زیرا آنها می توانند همه امور مربوط به مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی پروژه شما را برای بازسازی و نوسازی براحتی به راه بیندازند. در حالی که شما در این میان می توانید با خیال راحت به نظارت پروژه خود بپردازید و از تکمیل فرایند طراحی و اجرای پروژه خود لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی خانه لوکس معاصر

(۵) جدول زمانی در مقابل ارتباطات

طراحی فضای منزل با مشاوره طراحی دکوارسیون داخلی

هنگامی که شما بودجه ای را برای بازسازی و یا نوسازی فضای خود در نظر می گیرید، به این معنی است که یک جدول زمانی تعیین کرده اید. بدون وجود یک جدول زمانی، بازسازی یک پروژه می تواند شامل یک فرآیند گران قیمت و نا به سامان شود. بنابراین نیاز است که شما  در حین اجرای کار، در هزینه های اجرایی و مواد و متریال و غیره، بودجه خود را کمی اضافه تر تخمین بزنید.

از سوی دیگر زمانی که پروژه خود را به یک طراحی داخلی زبده میسپارید و از او درخواست مشاوره می گیرید، او کاملا با این روند از کار و این مسایل به خوبی آگاه است و همچنین او دارای تجربه کافی برای مدیریت این بخش می باشد. او با توجه به چشم انداز مناسب و نیاز پروژه شما، تنظیمات و ارتباطات لازم  را با متخصصین آگاه برقرار می کند. و شما را از شر انجام کارهای اضافی و بیهوده رها می کند.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی سوییت ۲۸ مترمربعی شیک

(۶) چشم انداز کارشناسی در مقابل شانس افراد آماتور

طراحی داخلی اتاق با مشاوره طراحی دکوارسیون داخلی

هنگامی که شما به تنهایی تصمیم به اجرای بازسازی و یا تغییر طراحی و دکوراسیون داخلی خانه خود می گیرید، اساسا باید خود را برای انجام یک عمل جراحی سخت آماده کنید. در واقع شما می دانید که چه چیزی می خواهید، اما توانایی لازم برای به مرحله اجرا درآوردن و یا بر روی کاغذ در آوردن آن را ندارید و ممکن است کمی هم شک و تردید ذهن شما را پر کرده باشد. لذا همه این مسایل منجر به این می شود که شما نتوانید بهترین شیوه و انتخاب را انجام دهید. زیرا به طور کلی ممکن است شما، قسمتهایی اصلی پروژه خود را نادیده گرفته باشید و نیز ذهنتان به اندازه یک طراح داخلی آموزش های لازم مربوط به مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی را ندیده باشد.

اما یک طراح داخلی کار آزموده این مسائل را به خوبی درک می کند و کار مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی پروژه شما را با دیدگاه  کاملا کارشناسانه و تخصصی به پیش می برد.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی خانه لوکس کلاسیک معاصر

(۷) دانش در برابر سهولت

طراحی داخلی و دکوراسیون با مشاوره طراحی دکوارسیون داخلی

یک طراح داخلی دانش و اطلاعات عمیقی از مبحث پالت رنگ ها، مواد و متریال بروز و مناسب در بازار، آخرین نگرش ها و روندهای مورد استفاده در مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی و نیزدرک مناسبی از طرح های فضای داخلی دارد. درواقع قبل از اینکه شما زمان، انرژی و بودجه خود را بر روی پروژه خود به صورت شخصی نمایید، باید تحقیق گسترده ای در مورد جنبه ها و موارد ذکر شده در بالا نمایید. یعنی می بایست مانند یک طراح داخلی همه موارد مهم طراحی و دکوراسیون داخلی فضای خود را به طور گسترده پوشش دهید.

اما این در حالی است که یک طراح داخلی کارآزموده می تواند براحتی نیازهای ذهن شما را با حفظ نکات زیباشناسی فضا به مرحله اجرا برساند. حتی شاید آن موارد غیرممکن و انتزاعی به نظر برسند.

مطلب پیشنهادی: مبانی اصول چیدمان آشپزخانه

نتیجه گیری مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی

اکنون که همه ی جنبه ها و جوانب به ثمر رسیدن یک پروژه عالی و یا بد طراحی و دکوراسیون داخلی را به خوبی می دانید، می توانید با یک تصمیم گیری مناسب و آگاهانه به خودتان و فضای زندگی تان کمک زیادی کنید. اگر شما یک طراح داخلی کاربلد و کارآزموده را برای مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی فضایتان استخدام کنید، در دراز مدت اثرات مثبت آن را در روحیه خود و فضای زندگی تان به طور حتم خواهید دید.

پس این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از اینکه خود را دقیقا به وسط کار و میدان بیاندازید، ابتدا هدف خود از طراحی و دکوراسیون داخلی و نیز ارزش پروژه خود را تعیین نمایید و سپس دست به اقدام بزنید.

مطلب پیشنهادی: چرا امروزه متخصصان، به مشاوره معماران و طراحان داخلی تاکید می کنند؟

مژده: شما می توانید همین حالا مشاوره خود را در فراترز با کمک از بهترین فراطراحان فراترز آغاز نمایید.پس بیش از این صبر نکنید و هر چه زودتر به فضای ایده آل خود برسید.

منبع: renoeasi

ترجمه و تالیف: فراترز

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه