تخت خواب چند منظوره

تخت خواب چند منظوره کم جا، از شیک ترین و به صرفه ترین تخت خواب ها

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

معمولا تخت خواب ها بدلیل کاربری خاص خود، در بین کل لوازم و اجزای موجود در اتاق خواب، هم بیشترین کاربرد را دارند و همچنین بیشترین فضای ممکن را به خود اختصاص می دهند. که این موضوع بیشتر در خانه های کوچک و یا اتاق خواب هایی که چندان بزرگ نیستند، به عنوان مساله مهمی برای ساکنین یاد می شود. زیرا با قرار دادن تخت خواب در این فضای کوچک، دیگر جای کافی برای قراردهی و چیدمان دیگر وسایل همچون کمد، دراور، کتاب، میز، اکسسوری های کوچک و بزرگ نمی ماند.

بنابراین سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا نمی توان از این فضای کوچک خانه به بهترین شکل ممکن استفاده کرد، بطوریکه هم جای کافی برای استراحت وجود داشته باشد و هم بتوان از دیگر لوازم، در اتاق خود نگهداری کرد؟ آیا تخت خواب هایی وجود دارند که بتوان بیشترین بهره وری را در هر فضایی مخصوصا در اتاق خواب های کوچک از آن ها برد؟

مطلب پیشنهادی: انواع مبلمان های چند منظوره ضروری خانه های خلاق

با کمی جستجو در اطراف، می توان وسایل و لوازمی را یافت که پاسخگوی نیازهای امروز ما باشند. مانند تخت خواب هایی که می توانند بخشی از نیازهای ما را در مورد صرفه جویی فضا و نیز چند منظوره بودنشان برطرف نمایند. این در حالی است که بسیاری از افراد تنها انتظاری که از تخت خواب خودشان دارند، این است که تنها جایی برای استراحت آنها فراهم نماید. اما ما در این مقاله به شما همراهان فراترز نشان می دهیم که می توانیم یک تخت خواب چند منظوره داشته باشیم.

درواقع لوازم خانگی چند منظوره و همچنین تخت خواب چند منظوره ، از آن دسته از لوازم خانگی هستند که با یک تیر می توان چند هدف را نشانه گیری کرد. زیرا نه تنها قابلیت اصلی خود که همانا استراحت و خوابیدن است را برای ما فراهم می کنند، بلکه حتی می توانند نقش لوازم دیگر اتاق خواب را برای ما بازی کنند که اتفاقا همین موضوع، یعنی چند منظوره بودن لوازم و عناصر در خانه، باعث صرفه جویی مالی و نیز بهره وری فضایی برای ساکنین خانه های کوچک می شود. از این رو، این دسته از اسباب و اثاثیه خانگی دارای برتری و مزیت ویژه ای نسبت به سایر لوازم خانگی که چنین قابلیتی ندارند، می باشند. حال بیایید به همراه فراترز به بررسی چند ایده کاربردی و خلاقانه در مورد یکی از اسباب اثاثیه های پرکاربرد چند منظوره یعنی تخت خواب چند منظوره بپردازیم.

مطلب پیشنهادی: راهنمای شناخت و خرید انواع کابینت آشپزخانه

شیک ترین و به صرفه ترین مدل های تخت خواب چند منظوره کم جا

تخت خواب های پاپ آپ:

تخت خواب های پاپ آپ چند منظوره اتاق خواب

تخت خواب های پاپ آپ از آن جمله از تخت خواب چند منظوره به شمار می روند که به ساده ترین حالت ممکن، از کل فضای زیرین تخت به صورت یک جا و یکپارچه برای نگهداری وسایل و اکسسوری ها استفاده می شود. در این فضا می توان حتی از باکس ها و یا سبدهایی تکی برای نگهداری لباس و وسایل استفاده نمود.

مطلب پیشنهادی: طراحی اتاق خواب دخترانه چگونه است؟

تخت خواب های پاپ آپ چند منظوره در اتاق خواب مستر

از جمله مزیت این مدل از تخت خواب ها این است که همه وسایل به صورت مخفی در زیر تخت خواب قرار می گیرند و هیچ جایی برای نگرانی نحوه چیدمان وسایل در این حالت نمی باشد.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی سوییت ۲۸ مترمربعی شیک

تخت خواب های کشودار:

تخت خواب کشودار و چند منظوره در اتاق خواب تک نفره

شما در این مدل از تخت خواب چند منظوره براحتی می توانید به جای کشو و دراور لباس یا کمد وسایل مجزا؛ از فضای زیرین تخت خواب به عنوان کشو و یا کمد استفاده کنید. خواه فضای اتاق خواب تان بزرگ باشد و یا کوچک،  خواه تخت خواب خودتان باشد و یا تخت خواب کودک تان، در هر صورت این شیوه یعنی نگهداری وسایل در داخل کشو، یکی از شیوه های قدیمی و البته کاربردی می باشد که همیشه مورد استقبال افراد قرار می گرفته است. چرا که با این شیوه، از فضای پرت زیر تخت خواب خود، به نحو درستی استفاده می نمایید.

مطلب پیشنهادی: آشنایی با انواع دیوارپوش های دکوراتیو خانه های جذاب

تخت خواب های کشودار چند منظوره در اتاق خواب نوجوان

معمولا فضای زیر تخت خواب هایی که به صورت ارگانیز شده با آن برخورد نمی شود، نه تنها چهره زیبایی به خود نمی گیرد، بلکه حتی فضایی برای گردهم آیی خرت و پرت های اضافی و گرد و غبار نیز می شود.

مطلب پیشنهادی: ایده های خلاقانه گیاهان هوازی در خانه

تخت خواب های شلف و کشودار:

تخت خواب های شلف و کشودار چند منظوره در اتاق خواب

چنین تخت خواب چند منظوره علاوه بر اینکه فضای نگهداری کافی برای لباس، وسایل و دیگر اکسسوری کوچک و بزرگ را دارا می باشند، می توان از بخش شلف های موجود در آن برای نگهداری کتاب و یا وسایل تزیینی استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی: ایده های جذاب از کاربرد انواع مبل عثمانی در خانه های امروزی

تخت خواب های شلف و کشودار چند منظوره در اتاق خواب مستر

این مدل تخت خواب چند منظوره مخصوصا برای افرادی که علاقه زیادی به مطالعه در هنگام استراحت و خوابیدن دارند، بسیار موثر و کاربردی می باشد.

مطلب پیشنهادی: ۱۱ ایده جذاب برای میز و صندلی کاربران کامپیوتر و لپتاپ

تخت خواب های چند منظوره همه کاره:

تخت خواب چند منظوره و همه کاره برای اتاق خواب مستر

درواقع این مدل از تخت خواب چند منظوره را می توان به عنوان تخت خواب همه چیز تمام یاد کرد. چرا که تقریبا هر آنچه که شما در یک اتاق خواب مستر نیاز دارید را برایتان به صورت کامل مهیا می کنند.

تخت خواب های چند منظوره چوبی همه کاره در اتاق خواب

از کشو و کمد گرفته تا شلف کتاب و اکسسوری، میز کوچک تاشو و یا مخفی، چراغ مطالعه و حتی فضایی برای نشستن و یا لم دادن در اطراف آن.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کاربردی انتخاب و خرید مبلمان مناسب برای خانه و آپارتمان

تخت خواب های هوشمند:

تخت خواب چند منظوره و هوشمند در اتاق خواب مستر

نه تنها این مدل از تخت خواب چند منظوره را می توان به عنوان تخت خواب های همه چیز تمام یاد کرد، بلکه حتی چیزی فراتر از آن را شامل می شود. تخت خوابی که رفاه و لذت بیشتری را به همراه تکنولوژی در خدمت شما فراهم می نماید.

مطلب پیشنهادی: طراحی اتاق خواب پسرانه چگونه است؟

تخت خواب های چند منظوره هوشمند در اتاق خواب مستر

درواقع این نوع از تخت خواب ها، دربردارنده یک فضای کامل از تمام امکانات موجود در یک اتاق خواب و فضای استراحت می باشند. امکاناتی همچون: فضای استراحت و دراز کشیدن، صندلی ماساژور، کشو و کمد برای نگهداری لباس و وسایل، کابل شارژ و شارژر وسایل الکتریکی، چراغ مطالعه، سیستم تهویه هوا، اسپیکر، بلوتوس، سیستم صوتی و تصویری، میز تا شو، کابل رم SD، ریموت وسایل، شلف و کتابخانه و غیره از جمله خدماتی می باشد که شما در این تخت خواب هوشمند براحتی می توانید تجربه کنید.

مطلب پیشنهادی: آیا رنگ سقف خانه را بزرگتر می کند یا کوچکتر؟

نتیجه گیری تخت خواب چند منظوره :

امروزه براحتی می توان برای رفع هر نیازی، اقدام به سفارش و یا خرید وسایل دلخواهمان نماییم. حال اگر بیشتر دست به عمل باشیم، می توانیم با کمی خلاقیت و همچنین صرف وقت و انرژی، آن وسیله را برای خود خلق کنیم. پس اگر شما دوستان، اهل انجام کارهای خودت بساز” و یا DIY هستید، براحتی می توانید یکی از تخت خواب چند منظوره ای که در این مقاله برای شما گردآوری کردیم را برای خود بسازید و یا اقدام به خرید آن تخت خواب نمایید. تخت خواب چند منظوره مخصوص خودتان.

منبع: Houzz

منبع تصاویر: Google

ترجمه و تالیف: فراترز

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه