انواع طراحی دفتر کار مدرن

ایده های مدرن طراحی دفتر کار و اتاق کار خانگی

 • 24 اسفند 1398
 • 4038 بازدید
 • 0
 • 0
 • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
  شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
  Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

آیا شما به خاطر نوع فضایی که در آن مشغول کار هستید، احساس خفگی می کنید؟ و آیا مایل به اضافه کردن کمی رنگ به دفتر خود هستید؟ در اینجا به برخی نکات عالی و البته ظریف و حیاتی برای طراحی دفتر کار خانگی اشاره می کنیم.

مطلب پیشنهادی: نکات آسان و ضروری برای فنگ شویی دفتر کار

یک طراح پیشرو بریتانیایی می گوید: “ممکن است برای طراحی یک دفتر خوب، کمی بیشتر هزینه کنید، اما در پایان ارزش کار بسیار مقرون به صرفه تر از یک طراحی بد تمام می شود. یک دفتر غیر از مبحث کارکردن، می تواند باعث افزایش و یا هدر رفت زمان، دلسردی و ناامیدی و یا شادی و طراوات حین کار، پیشرفت و یا تخریب کارهای اساسی و عواملی از این دست شود. زیرا محل کار، کاملا و به طور مستقیم می تواند در روحیه و عملکرد افراد تاثیر بگذارد.”

 نکات و ایده های زیبا و کاربردی طراحی مدرن دفتر کار خانگی

۱- نکاتی برای طراحی یک دفتر کار خانگی

همیشه بین یک دفتر کار خوب و دفتر کار عالی، تفاوت هایی وجود دارد. طراحی دفتر کار خانگی با مجموعه ای از فضاهای کاری مختلف، و ایجاد راه هایی برای ارتباط کارکنان با یکدیگر، ایده هایی عالی و جذاب و قابل توجه دارد.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

طراحی دفتر کار مدرن با رنگ شاد

مطلب پیشنهادی: ۱۱ ایده جذاب برای میز و صندلی کاربران کامپیوتر و لپتاپ

در اینجا به چند نکته مفید برای طراحی داخلی حرفه ای و زیبا دفتر کار خانگی اشاره می کنیم.

 • از یک طراحی خوب، منسجم و سازماندهی شده استفاده کنید.
 • اتاق جلسه یا سالن جلسات را برای ارتباط کارمندان با هم و بحث و تبادل نظر در میان آنها و نیز تشکیل جلسات برای تبادل اطلاعات در دفتر خود ایجاد کنید.

توجه به این نکته ضروری است که ارتباط کارکنان با یکدیگر در یک دفتر کاری، اعتماد و اعتبار شخصی افراد را ارتقا می دهد و نیز در میزان بهره وری افراد در کار خود نقش بسزایی دارد.

 • امکاناتی را فراهم کنید که باعث خلق لحظات آرام و بی دغدغه، همراه با افکارآسوده خاطر برای کارکنان به وجود آید.
 • محل کار خود را برای تطابق با فناوری و تکنولوژی روز دنیا آماده و سازگار کنید. و این را به خاطر داشته باشید که تغییر؛ امری اجتناب ناپذیر است و نیز انعطاف پذیری در کار امری حیاتی می باشد.
 • کارمندان باید در محل کار خود بدون هیچ صدمه و آسیبی به سلامتی شان، قادر به انجام فعالیت ها و کارهای خود باشند.

طراحی دفتر کار مدرن رنگارنگ

مطلب پیشنهادی: ۱۰ نکته کاربردی عالی برای اتاق خواب کار خانگی

 • مطالعات نشان داده اند که بی نظمی و شلختگی محیط کاری، می تواند استرس و نا به سامانی روحی کارکنان را افزایش دهد. می توان برای تمرکز بیشتر کارکنان در محیط کاری، از امکانات شبکه ای مدولار و نیز پارتیشن های جدا کننده فضاها استفاده کرد تا به نظم بیشتر و سازماندهی بیشتر فضا کمک کنند.
 • لازم نیست که دفاتر کاری ساده و بی روح باشند و فقط از رنگ های خنثی و خاکستری استفاده شوند. به خصوص از آنجا که رنگ های مختلف در مبحث روانشناسی رنگ نشان داده اند که می توانند بخش های مختلف ذهن را تحریک نمایند. با توجه به گفته روانشناسان، رنگ آبی می تواند به افزایش بهره وری، در حالی که زرد می تواند به افزایش خلاقیت کمک کند.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ آبی در دکوراسیون

طراحی دفتر کار مدرن خلاقانه

مطلب پیشنهادی: رنگ دفتر کار من چه رنگی باید باشد؟

۲- ایده ها و نکاتی مهم برای طراحی داخلی دفتر کار خانگی

طراحی اتاق کار خانگی صمیمی

 • قبل از راه اندازی یک دفتر-اتاق کار خانگی به عنوان محل کار، بهتر است ابتدا به فکر ایجاد یک اتاق خواب در محل کار خود باشید. خب با این شرایط فقط وجود یک گوشه کوچک بی استفاده به همراه نصب یک دیوار یا پارتیشن در کنار آن، برای طراحی دفتر خانگی به نظر کافی می رسد.
 • می توانید میز و صندلی را در مقابل پنجره قرار دهید و گوشه خالی دیوار را با قفسه ای از کتاب پر کنید.
 • چندین تکه از مبلمان و وسایل مهم مانند میز، صندلی، قفسه های کتاب و غیره می توانند یک فضای خالی را به یک منطقه کاری کارآمد تبدیل کنند.

مطلب پیشنهادی: انواع قفسه کتاب مواج خلاقانه

طراحی اتاق کار خانگی جذاب

 • اگر قصد دارید فضای کاری خانگی خود را با فرزند خود برای تکالیف درسی او به اشتراک بگذارید، به فکر ایجاد فضایی روشن باشید. که می توانید از رنگ های شادی مانند قرمز روشن استفاده کنید.
 • اگر گوشه ای خالی در اتاق خود داشته باشید، می توانید در آن یک صندلی و میز قرار دهید و در آن یک یا چند قفسه کتاب اضافه کنید. که در این صورت علاوه بر کار کردن و انجام فعالیتهای کاری خود، می توانید از خواندن کتاب یا روزنامه مورد علاقه خود در آن فضا لذت ببرید.
 • با استفاده از یک پرده تزئینی نیز می توانید فضای کاری خود در زمان های غیر مفید بپوشانید، تا از حریم خصوصی خود لذت ببرید.

 

کتاب: هندبوک جامع سبک مدرن در شهرسازی، معماری و طراحی داخلی

طراحی اتاق کار خانگی با نورپردازی خاص

 • هنگامی که با کمبود فضا مواجه هستید، دیوار خالی می تواند برایتان یک دارایی ارزشمند به حساب آید. نصب ساده و آسان قفسه های متحرک بر روی دیوار، یک راه عملی برای هماهنگی و ایجاد تضاد با بلندی دیوار با رنگ روشن است.
 • بهتر است که به فکر خرید یک صندلی اداری خوب و راحت باشید. زیرا قرار است که بیشتر وقت خود را بر روی یکی از آن صندلی ها صرف کنید.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ بنفش در دکوراسیون

طراحی اتاق کار خانگی متفاوت

 • اضافه کردن برخی از وسایل تزیینی به فضای کاری خود و نیز رنگ آمیزی دیوار با رنگ های روشن و همچنین رنگ هایی که دوست دارید، گزینه های بسیار موثری در طراحی فضای شاداب و روح بخش می باشند.
 • مبلمان خود را در نزدیکی یک پنجره قرار دهید، زیرا در این حالت نکات متنوع تری نسبت به یک دیوار خالی دریافت می کنید. اگر فضایتان بدون پنجره است، می توانید از یک قاب عکس زیبا استفاده کنید تا به این ترتیب رنگی به محل کارتان اضافه کرده باشید.

طراحی اتاق کار خانگی با رنگ خاکستری

مطلب پیشنهادی: تخت خواب چند منظوره کم جا، از شیک ترین و به صرفه ترین تخت خواب ها

۳- ایده ها و نکات مهم مدرن

به منظور ایجاد محل کار به فضایی کارآمد و شاد برای کارکردن و انجام فعالیت های مهم در آن، طراحی فضا برای همه دفاتر کاری بزرگ حتی کوچک جز مهم ترین بخش ها محسوب می شود. اجازه دهید دراینجا به بعضی از ایده ها و نکات طراحی دفتر مدرن برای ایجاد فضایی کارآمد و عالی اشاره کنیم. اگر شما بودجه کافی برای این کار ندارید مجبور نیستید که به دفاتر و شرکت های طراحی داخلی سر بزنید. وبسایت فراترز خدمات خوبی را در زمینه طراحی فضاهای اداری و تجاری در بخش فرامشاوره ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی: سبک مدرن در معماری داخلی

طراحی دفتر کار مدرن دیوار رنگی

 • اطمینان حاصل کنید که نور طبیعی به اندازه کافی برای همه کارکنان در کل فضا وجود دارد. نور طبیعی می تواند به عنوان عاملی محرک و انگیزشی برای افراد کار کند. آیا می دانید که نور طبیعی خستگی چشم را کاهش می دهد؟ همچنین نور خورشید به شدت می تواند سردرد را کاهش دهد و از بین ببرد! این نکات تنها بخشی از اثرات مفید و خیره کننده طبیعت بر زندگی بشر می باشند.

نکته: تا می توانید محل کار خودتان را به طبیعت نزدیک کنید. یا خودتان و کارتان را در دل طبیعت قرار دهید و یا اینکه طبیعت را در محل کارتان بگنجانید. از مزایا و نتایج این کار در کوتاه مدت و البته دراز مدت، حتما شگفت زده خواهید شد.

 • تا می توانید از ایجاد فضاهای بسته مانند دیوارهای داخلی دوری کنید؛ در عوض از فضاهای باز برای فضای کاری کارکنان خود استقبال کنید. استفاده از دیوارهای شیشه ای برای فضاهای خصوصی تر پیشنهاد می شود.

مطلب پیشنهادی: ۶ نکته فنگ شویی برای اتاق کار خانگی شما

طراحی دفتر کار و اداره مدرن

 • وجود فضایی برای حرکت کردن بین محل های کاری (سیرکولیشن) و نیز قرار گیری میزهای مناسب در طراحی دفاتر مدرن نقش مهمی دارند. نباید اکسسوری و متعلقات فضای کاری، بر روی یکدیگر قرار گیرند. بطوریکه کارمندان باید براحتی به پرونده ها و فایل های مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.
 • اگر فضای دفترتان کوچک است، حتما آن را منظم و تمیز نگه دارید؛ زیرا همه چیز برای مشتریان آشکار می باشد.
 • بر روی مبلمان خوب و با کیفیت سرمایه گذاری کنید، به ویژه بر روی صندلی های اداری نرم و با دوام.

مطلب پیشنهادی: انواع مبلمان های چند منظوره ضروری خانه های خلاق

فضای استراحت دفتر کار مدرن

 • محل کار خود را تبدیل به برند خود کنید. برند و نام تجاری تان نباید فقط به یک کارت ویزیت و وب سایت خلاصه شود. بلکه باید در کل فضا و بر روی همه اتفاقات فضا حضور داشته باشد. باید در اطراف کارکنان باشد. و حتی با مشتریان صحبت کند.
 • اگر شما در حال طراحی و بازسازی مجدد دفتر کار خود هستید، حتما پیشنهادات کارکنان خود در مورد هر گونه تغییری لحاظ کنید، بسیار مهم است که آنها درگیر حس فضای خود شوند، تا با فضای کاری خود، ارتباط صمیمانه تری برقرار کنند و به آن حس تعلق پیدا کنند. به این ترتیب احتمال بیشتری دارد که آنها از خلاقیت خود در کار بهره ببرند و نیز با چشم انداز بلند مدت شما هماهنگ شوند.

مطلب پیشنهادی: چرا امروزه متخصصان، به مشاوره معماران و طراحان داخلی تاکید می کنند؟

نتیجه پایانی

با این نکات مهم طراحی برای دفتر کار و اتاق کار می توانید دفاتر شگفت انگیزی را برای کار خود بوجود آورید. بسیار مهم است که یک محل کار دوستانه و صمیمی داشته باشیم تا بتوانیم از نهایت خلاقیت خود در کار بهره ببریم. محیطی دلپذیر همیشه باعث افزایش بهره وری در کار می شود، بنابراین بهتر است که از این نکات و ایده های مفید وسودمند طراحی و دکوراسیون داخلی، برای جلوگیری از بهم ریختگی فضای کاری و تبدیل آن به محیط کاری منسجم و کارآمد بهره ببریم.

مطلب پیشنهادی: 5 دلیل مهم که چرا باید فضای کار تجاری و اداری جذاب و کارآمدی داشته باشیم؟

 در فراترز به راحتی می توانید به سادگی چند کلیک به فضای دفتر کاری و اتاق کار خانگی که لایق آن هستید، دست یابید.فراطراحان فراترز بهترین مشاوران برای شما هستند تا با ثبت سفارش در فرامشاوره، شما را به فضای ایده آلتان هدایت کنند. پس اقدام کنید!

در همین صفحه برای ما و دیگر فراترزی های عزیز نظر و پیشنهاد خودتان را راجع به این موضوع یعنی طراحی و دکوراسیون داخلی فضای خود بنویسید. آیا شما نسبت به فضای کاری خودتان (چه در بیرون و چه درون خانه) رضایت دارید؟ به نظر شما آیا باید همه مدیران و صاحبان دفاتر کاری در حین طراحی و نوسازی فضا، از کارکنان خود نیز مشورت بخواهند یا خیر؟

همچنین در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید.

منبع: webneel

ترجمه و تالیف: فراترز

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه