طراحی دکوراسیون چوبی سالن پذیرایی مدرن

طراحی دکوراسیون چوبی سبک مدرن در سالن پذیرایی منزل

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

یکی از قدیمی ترین متریال هایی که در دکوراسیون داخلی و خارجی منازل استفاده می شود، چوب می باشد. امروزه در اغلب خانه های مدرن و ویلایی  از دکوراسیون چوبی استفاده می شود. چوب در طرح ها و رنگ های مختلف، جلوه زیباتری به نما و دکوراسیون منزل می دهد. حال اگر فضای داخلی خانه شما به سبک مدرن است، استفاده از دکوراسیون چوبی سبک مدرن در منزل و به خصوص در سالن پذیرایی ، دکوراسیون فضای داخلی شما بسیار چشم گیرتر و جذاب تر خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: ویژگی ها و کاربرد چوب در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

اگر شما از همراهان سایت فراترز هستید، در مطلب اخیر که در مورد متریال چوب و استفاده از چوب در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی بود، به نکات مهمی در باب استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی، ایده ها و راهکارهای مناسب در زمینه چوب در فضای داخلی خانه و منزل اشاره نمودیم. اما در این مطلب قصد داریم تا بیشتر در زمینه متریال چوب و نیز دکوراسیون چوبی سبک مدرن در خانه صحبت کنیم. پس تا انتها همراه ما در فراترز باشید.

دکوراسیون چوبی سبک مدرن و شیک امروزه برای دیزاین خانه های ویلایی، غیر ویلایی و همچنین آپارتمانی کاربرد زیادی دارد. دکوراسیون چوبی برای اتاق خواب، دیواره ها و کفپوش های منزل استفاده می شود که در زیبایی دیزاین داخلی هر فضایی از جمله خانه ها و منازل بسیار موثر است. استفاده از دکوراسیون چوبی ایده جذاب و جالبی برای خانه و منزل به شمار می رود.

کتاب: هندبوک جامع سبک مدرن در شهرسازی، معماری و طراحی داخلی

در طراحی خانه های چوبی مدرن از طرح های مختلف سقف چوبی، کفپوش چوبی، دیوارپوش چوبی، مبلمان چوبی، درب و پنجره چوبی استفاده می کنند. طراحی دکوراسیون چوبی علاوه بر سایر فضای خانه اعم از سالن پذیرایی و فضای نشیمن، در اتاق خواب نیز استفاده می شود. طراحی دکوراسیون چوبی در اتاق خواب سبک مدرن، بسیار جذاب به نظر می رسد و باعث تغییر فوق العاده در اتاق خواب می شود.

مجموعه فراترز با داشتن بهترین طراحان، مجریان و پیمانکاران ایده های دکوراسیون چوبی و نیز سبک مدرن منزل شما را به حقیقت تبدیل می کند.

مطلب پیشنهادی: چگونه به طور اصولی فرش و مبل خانه را در فضای پذیرایی با هم ست کنیم؟

دکوراسیون چوبی سبک مدرن

دکوراسیون چوبی سبک مدرن سالن پذیرایی

مطلب پیشنهادی: اصول طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمانهای کوچک امروزی

استفاده از چوب در دکوراسیون منزل، یک ایده شیک و زیبا در سبک مدرن است که اکثریت از این طرح برای دیزاین منزل خود استفاده می کنند‌. استفاده از چوب برای سالن پذیرایی منزل، فضای آرامش بخشی را برای آن ایجاد می کند. یکی از مزایای چوب، تنوع زیاد طرح و رنگ آن است. از نظر مقاومت و دوام بسیار مناسب می باشد. همچنین چوب می تواند با انواع شرایط هوایی سازگار باشد حتی هوای مرطوب.

طراحی دکوراسیون چوبی برای دکور منزل، یک سبک مدرن است که حالتی دنج به فضای منزل می بخشد. طراحی دکوراسیون چوبی ، از بهترین ایده های طراحی داخلی به شمار می رود و فضای بسیار لوکس و منحصر به فردی را ایجاد می نماید. طراحی دکوراسیون چوبی علاوه بر فضاهای آپارتمانی، برای دیزاین خانه های ویلایی و یا روستایی نیز اجرا می شود و جلوه زیبایی دارد. به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که یک سالن پذیرایی با سبک مدرن، نیازمند یک دکوراسیون چوبی زیبا است.

مطلب پیشنهادی: نکات طلایی برای دیزاین یک خانه شیک و لاکژری

سالن پذیرایی سبک مدرن

سالن پذیرایی سبک مدرن با دکور چوب

مطلب پیشنهادی:سبک مدرن در معماری داخلی

از زیبا ترین دکور ها برای سالن پذیرایی منزل، استفاده از دکوراسیون چوبی است. برای زیباتر شدن نمای دیوار، استفاده از چوب بسیار مناسب و البته زیبا است. اما در این میان باید نکاتی را نیز در نظر گرفت تا در نهایت فضای زیباتری را در اختیار داشه باشیم. برای مثال در استفاده از چوب برای دیوار، پوشاندن کل دیوار با چوب پیشنهاد نمی شود.

در خانه های آپارتمانی لازم است تنها بخشی از دیوار برای مثال دیوار تاکیدی، با چوب پوشانده شود. همچنین می توانید از چوب برای دیوار پشت شومینه، پشت  tv و یا پشت تخت خواب استفاده کنید. مبلمان چوبی، یکی از پرکاربرد ترین اجزا، در دکوراسیون چوبی به شمار می رود. یکی دیگر از ایده های دکوراسیون چوبی مدرن در خانه، به کاربردن چوب در راه پله و نرده های آن است در واقع راه پله چوبی ، ایده بسیار مدرن و شیکی در فضای خانه می باشد. دکوراسیون چوبی سبک مدرن سالن پذیرایی، فضای نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب و کل فضای داخلی خانه را متحول می نماید و به آن جلوه زیبایی می بخشد.

مطلب پیشنهادی: پاورپوینت معماری در سبک مدرن

ایده های دکوراسیون چوبی سالن پذیرایی

ایده های مدرن دکوراسیون چوبی سالن پذیرایی

برای دیده شدن زیبایی دکوراسیون چوبی سالن پذیرایی منزل، می توان از ایده های مختلفی استفاده کرد. برای مثال برای دیوار یا دیوار تاکیدی: استفاده از پنل های چوبی، دیوارکوب های چوبی، لوور چوبی، باکس های دیواری، کابینت و شلف های چوبی، برای سقف: لوور چوبی، پنل های چوبی، پنل های مشبک و دکوراتیو چوبی، تیر و الوارهای چوبی، برای کف: کفپوش های چوبی، پارکت، لمینت، برای فضای داخلی و به خصوص سالن پذیرایی: مبل، کاناپه، میز و صندلی چوبی و نیز به همراه اکسسوری چوبی، تابلوهای هنری چوبی، عناصر دکوری و هنری چوبی از مثال هایی هستند که می توانید در دکوراسیون چوبی سالن پذیرایی منزل خود استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی: آشنایی با انواع دیوارپوش های دکوراتیو خانه های جذاب

نکته قابل توجه دیگر در دکوراسیون چوبی ، توجه به رنگ چوب است که در دکوراسیون داخلی به کار برده می شود. در انتخاب نوع رنگ می بایست توجه داشته باشید که رنگی که انتخاب می کنید با فضای داخلی همخوانی داشته باشد. برای مثال رنگ های خنثی مانند؛ سفید، طوسی و کرم برای دکوراسیون چوبی مناسب تر هستند.

همچنین نکته دیگر در مورد رنگ چوب این است که معمولا رنگ های روشن چوب برای خانه های ویلایی کوچک استفاده می شود، به دلیل اینکه باعث روشنایی و بزرگ جلوه دادن خانه شود.

مطلب پیشنهادی: معرفی انواع سنگ در معماری و طراحی داخلی

ایده های سبک مدرن دکوراسیون چوبی برای سالن پذیرایی منزل

استفاده از باکس چوبی و شلف های دکوری چوبی برای دیوار های منزل، ایده ای شیک و بسیار کاربردی می باشد که از این باکس و شلف ها می توان به عنوان فضایی برای قرارگیری گلدان و یا مجسمه استفاده کرد که تاثیر بسزایی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد. همچنین قفسه کتاب نیز در گوشه ای از خانه می تواند فضای آرامش بخش و البته زیبایی برای آن ایجاد کند. به کار بردن اکسسوری در دیزاین داخلی، شیوه ای مدرن برای دکور خانه چوبی می باشد که قفسه های گلدان یک نمونه از آن است. برای این ایده جالب، قرار دادن یک قفسه و یا پایه گلدان و جای گذاری انواع گلدان ها در آن کافی است تا این ایده شیک در دکوراسیون منزل اجرا شود.

مطلب پیشنهادی: مهم ترین نکات کاربردی دیوارهای آجری در معماری داخلی

مجموعه فراترز با داشتن بهترین طراحان، مجریان و پیمانکاران ایده های دکوراسیون چوبی منزل شما را متناسب با سبک و سلیقه دلخواه خود شما، به حقیقت تبدیل می کند. کافیست با ما در ارتباط باشید.

منبع: فراترز

منبع تصاویر: Google

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری بنیانگذار فراترز؛ معمار و طراح داخلی می باشد که پروژه های موفقی را در معماری و طراحی داخلی به انجام رسانیده و همچنین نویسنده محتوا طراحی داخلی می باشد.

گذاشتن دیدگاه