نکات کاربردی دیوارهای آجری در معماری داخلی

مهم ترین نکات کاربردی دیوارهای آجری در معماری داخلی

  • ,
  • 28 آذر 1399
  • 1748 بازدید
  • 0
  • 1
  • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
    شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
    Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

بسیاری از افراد در زمان بازسازی و تعمیر فضاهای داخلی خود به دنبال ایجاد تغییراتی منحصر به فرد و خاص تر از قبل هستند تا فضایی در عین حال زیبا اما متفاوت از قبل را برای خود ایجاد کنند. یکی از راه های کمک کننده استفاده از متریال ها و مصالح متداول در معماری داخلی مانند آجر یا دیوارهای آجری در معماری داخلی به عنوان اکسنت وال یا دیوار تاکیدی می باشد.

متریالی مانند آجر، علاوه بر اینکه در نما و بیرون فضای ساختمان کاربرد دارد، می تواند متریالی مناسب برای طراحی فضای داخلی در محیط های مسکونی، اداری و تجاری نیز به شمار رود و می تواند حس افراد را برانگیزد.

مطلب پیشنهادی: دیوار تاکیدی فضای نشیمن از نوع چوبی مواج

دیوارهای آجری در فضای نشیمن و پذیرایی

امروزه دیوارهای آجری در معماری داخلی ، به صورت گسترده در فضاهای داخلی استفاده می شود و از آنجا که تنوع بسیاری در طرح، اندازه، رنگ و جنس آن در بازار وجود دارد، دارای طرفداران بی شماری در دنیا می باشد. همچنین نکته قابل توجه دیگر این است که آجر، انعطاف بسیار بالایی در هماهنگ شدن با بیشتر سبک های دکوراسیون داخلی را دارد، بنابراین دیوارهای آجری در معماری داخلی را می توان به عنوان یک متریال و نقطه مشترک در اکثر سبک های دکوراسیون داخلی همچون راستیک، صنعتی، مدرن، سنتی، بوهمیان، وینتیج، اسکاندیناوی و غیره در نظر دانست و از این بابت دست طراحان داخلی برای ایجاد طرح های زیبا و بدیع در فضاهای داخلی باز است.

مطلب پیشنهادی: انواع بازسازی خانه و آپارتمان به همراه راهکارهای کاربردی و مفید

دیوارهای آجری رنگی در فضای کافی شاپ

معمولا آجرهای تزیینی و دکوراتیو با رنگ های متنوعی همچون قرمز، قهوه ای، سفید، خاکستری و قهوه ای و غیره در فضای داخلی یافت می شوند که می بایست متناسب با حال و هوای فضای داخلی، رنگ مورد نظر را انتخاب کرد تا هماهنگی بصری در فضای داخلی ایجاد شود.

به طور مثال آجرهای قرمز رنگ، باعث ایجاد حس گرما و صمیمیت بیشتری در محیط داخلی می شود. آجرهای سفید، خاکستری و یا مشکی منجر به ایجاد فضایی آرام تر و خنثی می گردد.

مطلب پیشنهادی: جذاب ترین گیاهان خانگی بزرگ که باید در هر خانه ای باشند.

دیوارهای آجری رنگی در فضای نشیمن

به عنوان پیشنهادی مفید از ما یعنی گروه معماری و طراحی داخلی فراترز، حتی شما می توانید از رنگ های متنوع برای رنگ آمیزی دیوارهای آجری در معماری داخلی خود استفاده کنید. یعنی در حین نگهداری بخش هایی از دیوار آجری اصلی، یک یا دو رنگ دیگر را بر روی دیوار اصلی رنگ آمیزی نمایید.

اما اگر نیازی به رنگ آمیزی بر روی دیوارهای اصلی ندارید، می توانید علاوه بر انتخاب و استفاده از یک رنگ غالب آجر، در فضاهایی که رنگهای متنوع وجود دارد، از چندین رنگ مرتبط با دکوراسیون داخلی فضایتان به صورت رندوم استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: تخت خواب چند منظوره کم جا، از شیک ترین و به صرفه ترین تخت خواب ها

دیوارهای آجری در فضای غذاخوری

شما می توانید متناسب با علاقه خود از دیوارهای آجری در معماری داخلی در تمامی فضاهای داخلی خود بهره ببرید و از این حیث نیز محدودیتی در استفاده از دیوارهای آجری وجود ندارد. برای مثال دیوار آجری به عنوان اکسنت وال در فضای نشیمن، غذاخوری، اتاق خواب، آشپزخانه و یا راهرو.

مطلب پیشنهادی: 20 راهکار جذاب برای دیزاین دیوارهای خانه از زبان متخصصان طراح داخلی

دیوارهای آجری در اتاق نشیمن در سبک بوهمیان

برای ایجاد و نمایش کهنگی و قدمت بالای دیوارهای آجری در معماری داخلی ، می توانید از طرح ها و مدل های کهنه و قدیمی آن برای ایجاد چنین فضایی کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی: معرفی انواع سنگ در معماری و طراحی داخلی

 دیوارهای آجری قرمز در آشپزخانه

با بهره گیری از کمی خلاقیت، می توانید طرح های متنوع و خلاقانه زیبایی را در فضاهای داخلی خود ایجاد کنید.

مطلب پیشنهادی: ویژگی ها و کاربرد چوب در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

دیوارهای آجری تزیینی در دکوراسیون داخلی

نکته مهم دیگر این است که شما برای ایجاد دیوارهای آجری در معماری داخلی به عنوان اکسنت وال فضای داخلی خود، لزوما نیازی به بازسازی و تعمیر اساسی پر هزینه و پر کار ندارید. بلکه می توانید تنها با تهیه رول های کاغذی، پنل های دکوراتیو سه بعدی و یا فوم های چسبی که در بازار موجود است، فضای داخلی خود را با طرح هایی از دیوار آجری متحول کنید.

مطلب پیشنهادی: سبک التقاطی در فضاهای داخلی

نکات فنی و اجرایی دیوارهای آجری در معماری داخلی:

نکات کاربردی دیوارهای آجری در اتاق خواب

متریالی مانند آجر دارای ضریب انتقال حرارت بالا و جذب رطوبت بالا می باشد. بنابراین در زمان استفاده از دیوارهای آجری در معماری داخلی ، باید کلیه موارد فنی اعم از در نظر گرفتن عایق حرارتی مناسب برای دیوارهای آجری لحاظ شود. تا بدین شکل در فصول سال به خصوص در فصل سرما، آسایش حرارتی شما حفظ شود.

ضمن اینکه آجر در فضای داخلی بدلیل داشتن خلل و فرج هایی کوچک و نیز ایجاد فاصله در بین یکدیگر و همچنین ایجاد فرورفتگی هایی در بخش بندهای ملات آن، امکان ایجاد جمع شدن گرد و غبار بر روی آنها وجود دارد که از این حیث نیز باید در کوتاه مدت و نیز دراز مدت نظافت لازم را در فضایتان ایجاد نمایید.

مطلب پیشنهادی: بررسی انواع طرح کاغذ دیواری در طراحی داخلی خانه

دیوارهای آجری قرمز در معماری و دکوراسیون داخلی

با این تفاسیر پیشنهاد ما در فراترز، برای استفاده از دیوارهای آجری در فضای آشپزخانه و یا اتاق خواب و نیز سرویس بهداشتی در درجه کمتری از سایر فضاهای داخلی خانه مانند نشیمن، پذیرایی و اتاق غذاخوری می باشد. البته با استفاده از روش هایی مانند ایجاد روکش بر روی دیوارهای آجری می توان تحت شرایطی خاص از دیوارهای آجری در فضاهایی مثل آشپزخانه نیز استفاده نمود اما این راه حل بیشتر برای پنل های دکوراتیو پاسخگو است تا آجرهای خام در فضای داخلی.

مطلب پیشنهادی: انواع کاربرد انرژی خورشیدی در خانه و فضاهای داخلی

لازم به ذکر است که تمامی موارد فنی ذکر شده در بالا، تنها مرتبط با آجر خام و دیوارهای آجری واقعی می باشند و شامل پنل های دکوراتیو، فوم های چسبی و کاغذ های دیواری که تنها طرحی از نمای دیوارهای آجری در معماری داخلی دارند، نمی باشند.

نتیجه گیری:

نکات کاربردی دیوارهای آجری سفید رنگ در معماری داخلی

برای ایجاد تغییر و تحول در فضای خانه، محیط کاری و یا اداری خود راه های بسیاری وجود دارد که ما در این مطلب تنها به یکی از بی نهایت راه های آن یعنی دیوارهای آجری در معماری داخلی اشاره نمودیم. شما می توانید این تغییرات را بسته به نیاز خود، خودتان در فضای داخلی تان انجام دهید و یا از متخصصین فن کمک بگیرید تا راه حل هایی به مراتب کارساز تر و در عین حال نوین تری را در اختیار شما قرار دهند.

مطلب پیشنهادی: راهکارهای عالی و جذاب برای پاکسازی منزل و افزایش انرژی مثبت خانه

ما در فراترز آماده ارایه راهکارهای عالی، فنی و نوین برای ایجاد تغییرات گسترده و مفید در فضای داخلی مسکونی، اداری و تجاری تان به صورت آنلاین و حضوری هستیم.

منبع: فراترز

منبع تصاویر: گوگل

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه