طراحی داخلی رستوران مدیترانه ای اسپانیایی

چگونه طراحی داخلی رستوران مدیترانه ای ایجاد کنیم؟

 • , ,
 • 24 فروردین 1399
 • 1618 بازدید
 • 0
 • 3
 • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
  شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
  Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

این بار ما در فراترز به سراغ طراحی داخلی رستوران مدیترانه ای رفته ایم. همان طور که از نام این رستوران بر می آید طراحی داخلی آن به سبک مدیترانه ای و کاملا بومی طراحی شده است. محل این رستوران در شهر کوچکی به نام پیکانا در ۸ کیلومتری شهر والنسیا در جنوب اسپانیا واقع شده است. طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران albabel برگرفته از ریشه های فرهنگی و معماری منطقه جنوب اسپانیا یعنی آندولس که در واقع زادگاه صاحبان رستوران است، می باشد.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی رستوران سوشی به سبک استوایی

طراحی صندلی رستوران مدیترانه ای اسپانیایی

طراحی داخلی رستوران مدیترانه آلبابل، بر اساس خواسته کارفرما بر طبق طراحی، مواد و متریال، تزیینات و همه حس های موجود از منطقه آندلس می باشد. طاق ها، آجر، گیاهان، کاشی و دیگر عناصر تزئینی که در رستوران طراحی و اجرا شده است، بیانگر حس و حال مردم و طراحی های جنوب اسپانیا و طراحی داخلی سبک مدیترانه ای می باشد.

مطلب پیشنهادی: ۱۶ رستوران جذاب با سقف های متفاوت

طراحی داخلی بخش کانتر رستوران مدیترانه ای اسپانیایی

داستان شکل گیری این رستوران از آنجا شکل گرفت که صاحب رستوران تصمیم به ایجاد فضایی صمیمی نمود که در برگیرنده حس و حال مردمان سواحل دریای مدیترانه با ترکیبی از خصوصیات منطقه آندولس با رویکرد بین المللی باشد. تا از این طریق به همه افرادی که به شهر کوچک پیکانا که در ۸ کیلومتری شهر والنسیا قرار دارد مسافرت می کنند، خوش آمد گویی نماید و بتواند پیامی را از آن منطقه به گوش جهان برساند.

مطلب پیشنهادی: 10 نوع از برترین گیاهان تصفیه کننده هوا فنگ شویی

طراحی داخلی دیوار رستوران مدیترانه ای اسپانیایی

بنابراین طراح داخلی پروژه نیز طبق خواسته کارفرمای خود، طراحی رستوران مدیترانه ای را بر اساس منطقه مورد نظر و با تاکید بر طراحی بومی و بین المللی به طور ماهرانه ایجاد نمود. او همراه با مبلمان که از چوب زیتون تشکیل شده است (به عنوان رایج ترین چوب در جنوب اسپانیا) از المان های معماری سبک مدیترانه ای ، طرح و نقش های بومی و رنگ  لعاب های آن منطقه در طراحی داخلی رستوران الهام گرفته است تا در نهایت طراحی کل پروژه با ریتمی متوازن و هماهنگ با یکدیگر ترکیب شوند و هم آوایی کنند.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی هتل لوکس خاص با طراحی ۱۹ معمار زبده!

طراحی بخش داخلی رستوران مدیترانه ای اسپانیایی

آجرها و کاشی های رنگی در کنار یکدیگر علاوه بر اینکه محیطی مناسب را برای سرو غذا فراهم می نمایند، باعث ایجاد فضایی صمیمی و در عین حال خودمانی می شوند که یادآور معماری سنتی و اکسسوری دکوراسیون سنتی می باشند.

مطلب پیشنهادی: انواع کاربرد انرژی خورشیدی در خانه و فضاهای داخلی

طراحی رستوران مدیترانه ای اسپانیایی

مواد و متریال طبیعی مانند چوب، آجر، کاشی به همراه گیاهان که متعلق به جنوب اسپانیا هستند؛ طراحی فضای رستوران مدیترانه ای را یکپارچه و متوازن نموده اند. به طوریکه در نگاه اول یادآورد طبیعت و نیز بیانگر وجود رستورانی در دل طبیعت می باشد. مبلمان این رستوران مدیترانه ای از چوب زیتون که در اسپانیا معروف است، ساخته شده است.

مطلب پیشنهادی: انواع مبلمان های چند منظوره ضروری خانه های خلاق

طراحی داخلی رستوران اسپانیایی

دیوارهای کاشی و آجری و گیاهان متنوع و نیز طاق ها و در و پنجره ها، دکوراسیون و طراحی داخلی رستوران علاوه بر اینکه نمایانگر سبک مدیترانه ای می باشد، سبک سنتی را نیز به مخاطبان خود گوشزد می کند.

مطلب پیشنهادی: سبک سنتی ایرانی در معماری داخلی (۱)

طراحی داخلی ورودی رستوران مدیترانه ای اسپانیایی

پالت رنگ آبی و قرمز مایل به قهوه ای در کل طراحی داخلی این رستوران جریان دارد. رنگ آبی به عنوان رنگ غالب سبک مدیترانه ای شناخته شده است. زیرا رنگ آبی یادآور رنگ دریا است.

مطلب پیشنهادی: ارتباط بین رنگ، شخصیت و دکوراسیون

ویژگی های کلی طراحی داخلی رستوران مدیترانه :

طراحی داخلی سالن رستوران مدیترانه ای اسپانیایی

 • پالت رنگی سبک مدیترانه ای به رنگ های آبی، قرمز متمایل به قهوه ای، زرد و بنفش اختصاص دارد.
 • استفاده از متریال های آجر، کاشی، موزاییک
 • استفاده از طاق برای طراحی درگاه و بازشوها
 • استفاده از تزیینات زیاد
 • طراحی و نقاشی بر روی دیوارها

مطلب پیشنهادی: انواع بازسازی خانه و آپارتمان به همراه راهکارهای کاربردی و مفید

آیا شما نیز به سبک مدیترانه ای علاقه مندید؟ به نظر شما آیا طراحی داخلی این رستوران نمود کاملی از طراحی داخلی رستوران بود؟ ما خوشحال می شویم که نظرتان را در این مورد بدانیم.

منبع: designboom

ترجمه و تالیف: فراترز

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه