اتاق خواب آرامش بخش

۲۰ اتاق خواب مینیمال آرامش بخش

  • ,
  • 23 اسفند 1398
  • 2071 بازدید
  • 0
  • 1
  • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
    شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
    Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

به طور کلی سبک مینیمال مظهر سادگیست و اثبات کننده این موضوع است که سادگی می تواند مظهر تمام عیار زیبایی باشد. اگر می خواهید با اتاق خواب هایی که نماد آرامش و زیبایی هستند و با رنگ های آرامش بخش و دکوراسیون و مبلمانی در عین حال زیبا اما کارآمد تجهیز شده اند، آشنا شوید تا آخر همین مقاله با فراترز همراه شوید. در این مقاله شما با ۲۰ اتاق خواب مینیمال آرامش بخش ساده و شیک به سبک مینیمال آشنا می شوید که می توانید از آنها برای اتاق خواب خود ایده بگیرید.

مطلب پیشنهادی: سبک مینیمال در معماری داخلی

آرامشی از جنس چوب

اتاق خواب آرامش بخش1

به طور کل چوب به انسان حس آرامش و از همه مهمتر احساس طراوات و تازگی طبیعی می دهد. حالا زمانیکه از این متریال طبیعی که بیانگر طبیعت و متربال جاندار می باشد، در خانه خود و به خصوص در فضای اتاق خواب خود استفاده کنیم دیگر جای هیچ حرفی باقی نمی گذارد.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ تا از برترین رنگهای خنثی دکوراسیون داخلی کدام هستند؟

اتاق خواب آرامش بخش2

حضور متریال، دکوراسیون داخلی و مبلمان چوبی در سبک مینیمال نهایت حس سادگی و آرامش را برای ساکنین آن فضا ایجاد می کند. و باعث می شود که ساعت ها چشم انسان به چنین فضاهایی خیره بماند.

مطلب پیشنهادی: چند اشتباه طراحی دکوراسیون داخلی و راهکارهای مقابله با آن

اتاق خواب آرامش بخش3

به عنوان یک اصل فرق زیادی بین استفاده از چوب های طییعی و یا مصنوعی نمی کند. مهم استفاده از ذات چوب در فضای داخلی می باشد که بتوان جس آن را در فضا برای مدت طولانی تجربه کرد. اما اگر شما جز افرادی هستید که خیلی به جزییات اهمیت می دهید و برایتان مهم است که حتما در داخل فضایتان، بوی طبیعت و بوی چوب تازه و طبیعی را حس کنید، بنابراین بهتر است که با صرف کمی هزینه بیشتر، آرامش و زیبایی بیشتری را به داخل خانه و اتاق خواب خود دعوت کنید.

مطلب پیشنهادی: شناخت فرش و نکات کاربردی چیدمان فرش در دکوراسیون داخلی خانه

اتاق خواب آرامش بخش4

آرامش با رنگ های خنثی در اتاق خواب مینیمال آرامش بخش

اتاق خواب آرامش بخش5

همان طور که می دانیم رنگهای غالب در سبک مینیمال، از دسته رنگ های خنثی می باشند. رنگهای خنثی مانند سفید، سیاه و خاکستری و تنالیته های بین این رنگ ها می باشد.

مطلب پیشنهادی: چرا امروزه متخصصان، به مشاوره معماران و طراحان داخلی تاکید می کنند؟

اتاق خواب آرامش بخش6

معمولا در فضای اتاق خواب و محل های استراحت، تاکید بر روی استفاده از رنگ های آرامش بخش می باشد. بنابراین رنگ های خنثی همچون خاکستری می تواند این توازن و تعادل را در فضای استراحت بوجود آورد.

مطلب پیشنهادی: تخت خواب چند منظوره کم جا، از شیک ترین و به صرفه ترین تخت خواب ها

اتاق خواب آرامش بخش7

اگر قصد استفاده از تنالیته های مختلف این رنگ دارید، بهتر است برای جلوگیری از یکنواختی فضا و خستگی چشم، از ترکیبی از رنگهای متضاد و مکمل و هم خانواده نیزبه صورت آگاهانه در فضای دکوراسیون داخلی خانه استفاده شود. برای مثال می توان از بالشتک ها و یا کوسن های راه راه قهوه ای و یا سیاه سفید بر روی تخت استفاده کرد. و یا رنگ کف، موکت و یا قالی کمی تیره تر از دیواره ها انتخاب شود.

مطلب پیشنهادی: معرفی انواع پرده در طراحی دکوراسیون داخلی

اتاق خواب آرامش بخش8

همچنین برای ایجاد طراوات و شادابی روح خود در فضای اتاق خواب می توانید از گلدان های کوچک و زیبایی استفاده کنید که از شدت این حس خنثی کمی کاسته شود.

مطلب پیشنهادی: 7 نکته اساسی سبک طراحی داخلی مینیمالیسم در خانه

اتاق خواب آرامش بخش9

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی لوکس تلفیقی خانه های اشرافی

آرامشی همراه با چشم اندازی زیبا

اتاق خواب آرامش بخش10

اگر اتاق خوابی به سبک مینیمال داریم که در منطقه ای زیبا همراه با ویو و یا چشم اندازی خاص به خصوص با طبیعتی منحصر به فرد احاطه شده است، می توان به صراحت گفت که در یکی از آرام ترین مکان ها و فضاهای دنیا زندگی می کنیم.

 

اتاق خواب آرامش بخش11

زیرا اساس سبک مینیمال به سادگی و آرامش بیش از اندازه آن تاکید شده است. بنابراین با طراحی چنین سبکی و قرار گیری این سبک در محیطی زیبا، درصد بسیار زیادی از جاده آرامش را پیموده ایم.

مطلب پیشنهادی: ۱۲ ایده کاربردی و خلاقانه برای زیر راه پله در خانه

اتاق خواب آرامش بخش

یکی از راه های فوق العاده برای ادغام فضای داخل و خارج و نیز استفاده حداکثری از ویو و نور خورشید، استفاده از پنجره های سرتاسری و یا تمام قدی است که بخش بسیار زیادی از دیوار را به خود اختصاص می دهد.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ نکته کاربردی عالی برای اتاق خواب کار خانگی

اتاق خواب آرامش بخش12

با این کار نه تنها می توان از منظره پیش رو لذت بیشتری برد بلکه حتی فضای داخل را بخشی از فضای خارج و بالعکس فرض کرد. بدین ترتیب برای فرد ساکن این فضا، احساس جدایی کمتری با طبیعت بیرون نسبت به زمانی که سرتاسر فضا را دیوار فراگرفته است، پیش می آید.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی هتل لوکس خاص با طراحی ۱۹ معمار زبده!

اتاق خواب آرامش بخش13

همچنین اگر زمانی در چنین حالتی نیاز به پوشش چنین پنجره هایی باشد، براحتی می توان توسط پرده های برقی و اتومات، کل سطح شیشه را پوشش داد.

مطلب پیشنهادی: ۳۰ اتاق خواب مستر متفاوت

اتاق خواب آرامش بخش14

البته در صورت نیاز می توان این سطح را پوشش داد. اما ذاتا ماهیت این پنجره های قدی به سطح شفاف و شیشه ای بودن آن می یاشد.

مطلب پیشنهادی: انواع مبلمان های چند منظوره ضروری خانه های خلاق

اتاق خواب آرامش بخش15

مطلب پیشنهادی: دیزاین یک خانه لوکس چگونه است؟

تجربه آرامش درون یک شهر در اتاق خواب مینیمال آرامش بخش

اتاق خواب آرامش بخش16

اگر شما در یک شهر پر ازدحام و شلوغ زندگی می کنید که مجبورید هر چه سریعتر برای رهایی از این ازدحام به فضای آرامی همچون خانه خود پناه بیاورید، استفاده از سبک مینیمال در فضای خانه بهترین گزینه برای شما می باشد. همچنین می توانید این سبک را به داخل فضای اتاق خواب خود نیز هدایت کنید تا در مجموع کل فضای خانه شما مکانی امن همراه با آرامش مختص شخص شما باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین انواع مبلمان با چوب گردو

اتاق خواب آرامش بخش17

البته لازم است به این مورد اشاره کنیم که هدف از بیان این نکته به این معنی نیست که دیگر سبک های طراحی و دکوراسیون داخلی، بیانگر هرج و مرج و ناآرامی باشند. هر شخصی با توجه به علایق و شخصیت خود باید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کند. اما می توان به طور کلی به این موضوع اشاره کرد که سبک مینیمال بدلیل نگرش کمینه گرایی و ساده زیستن، ذاتا و به طور طبیعی این خصوصیت خلوص و آرامش را با خود به همراه می آورد.

مطلب پیشنهادی: چطور از ترکیب سبک کلاسیک و مدرن فضایی جذاب خلق کنیم؟

اتاق خواب آرامش بخش18

و آن دسته از افرادی که طرفدار محیط های خلوت و ساکت و آسوده هستند، حتما توصیه ما به آنها بهره گیری از همین سبک مینیمال می باشد. اما در همین بین افرادی هستند که با فضاهای تجملاتی و پر زرق و برق و پر از جزییات به آرامش می رسند و چشمانشان دایم به دنبال جزییات زیاد در فضا است. بنابراین توصیه ما به این دسته از افراد حتما استفاده از سبک های کلاسیک، سنتی و تلفیقی می باشد.

مطلب پیشنهادی: انواع متعلقات و اکسسوری دکوراسیون سنتی ایرانی

اتاق خواب آرامش بخش19

نتیجه گیری اتاق خواب مینیمال آرامش بخش:

می توان این طور نتیجه گرفت که انتخاب سبک مینیمال برای فضایی مانند اتاق خواب، انتخابی سنجیده و حساب شده است که در درازمدت می توان اثرات چشم گیر آن را به وضوح دید. زیرا سبک مینیمال یادآور خلوص، سادگی، کمینه گرایی، خطوط مستقیم و ساده، استفاده حداقلی از جزییات و رنگ های خنثی می باشد. همه این موارد، جز موارد ضروری در اتاق خواب هایی می باشد که هدف خود را در وهله اول بر ایجاد و خلق آرامش بنا کرده اند.

مطلب پیشنهادی: راهنمای شناخت و خرید انواع کابینت آشپزخانه

همچنبن ما در فراترز خوشحال می شویم که نظر شما مخاطب گرامی را بدانیم. پس در پایین همین صفحه برای ما و دیگر فراترزی های گرامی بنویسید که آیا شما هم برای ایجاد آرامش در فضای داخلی خانه از جمله اتاق خواب تان، ترجیح می دهید که از سبک مینیمال استفاده کنید یا خیر؟ اگر با سبک دیگری احساس آرامش می کنید لطفا آن را بیان کنید.

شما در فراترز می توانید براحتی به فضای دلنشین خود؛ مخصوصا فضای اتاق خوابی که لایق آن هستید، دست یابید. با ثبت سفارش در فرامشاوره، هر چه زودتر به فضای ایده آلتان دست یابید. پس همین الان اقدام کنید!

منبع: فراترز

منبع تصاویر: pinterest

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری بنیانگذار فراترز؛ معمار و طراح داخلی می باشد که پروژه های موفقی را در معماری و طراحی داخلی به انجام رسانیده و همچنین نویسنده محتوا طراحی داخلی می باشد.

گذاشتن دیدگاه