سبک ساحلی

سبک ساحلی در طراحی داخلی

 • 26 بهمن 1398
 • 5214 بازدید
 • 0
 • 1
 • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
  شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
  Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

سبک ساحلی یکی از سریع رشد یافته ترین سبک های دکوراسیون داخلی می باشد. شاید یکی از دلایل پیشرفت و به سرعت جا افتادن این سبک در بین افراد این باشد که، تقریبا همه افراد سبک ساحلی را به دلیل یادآوری کردن خاطرات خوش دریا و ساحل و نیز حال و هوای ساحلی و اقیانوسی و روزهای خوش تابستانی دوست دارند. پس اگر شما نیز علاقه مند به دانستن اطلاعاتی از سبک تابستانی و زیبای ساحلی هستید، با ما در فراترز تا انتهای این مطلب همراه باشید. شما هم مانند ما، حتما لذت خواهید برد!

مطلب پیشنهادی:  چگونه طراحی داخلی رستوران مدیترانه ای ایجاد کنیم؟

ویژگی های سبک ساحلی در طراحی داخلی

سبک ساحلی در فضای نشیمن

چندین نوع متفاوت از انواع سبک های ساحلی وجود دارد. اگرچه درهمه انواع فضاهای این سبک، اشتراکات و شباهت هایی از جمله تمایل به رنگ های اقیانوسی و رنگ های  سفید و نورانی خورشیدی، حضور پارچه ها و متریال های طبیعی و همچنین نور فراوان طبیعی وجود دارد.  اما در عین حال  تفاوت های جزیی را در هر یک از آنها شاهد هستیم.

مطلب پیشنهادی: ویلای لوکس مدرن ساحلی در سوییس

 ویژگی ها و تفاوتهای چشمگیر  چند نوع از سبک های ساحلی:

ساحلی آمریکایی

سبک ساحلی در فضای آشپزخانه

سبک ساحلی آمریکایی با آرامش و راحتی عجین شده است؛ به همین دلیل این سبک یکی از سبک های معروف آمریکا به شمار میرود. این سبک به سرعت در حال رشد و گسترش در شاخه های دیگر و زیر مجموعه های سبک ساحلی مانند: سبک کلبه ساحلی، سبک معاصر ساحلی و بسیاری دیگر است. علی رقم تفاوت ها و تنوع هایی که در هر یک از این زیر سبک ها شاهد هستیم، اصل و اساس سبک ساحلی در همه آنها و اجزاو المان ها رعایت می شود. وفور نور طبیعی، رنگ های سفید گرم نورانی و اقیانوسی، سطوح منعکس، مبلمان گرم و نرم و فضاهای دنج و نیز دکوراسیون دریایی که همه مثال هایی از این ویژگی های مشترک این سبک ها به شمار می روند.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ سفید در دکوراسیون

ساحلی جزایر استوایی

سبک ساحلی در فضای اتاق خواب پسرانه

از جزایر هوایی Hawaii ، پولینسیا Polynesia و بسیاری دیگر در اقیانوس پهناور آرام، این سبک به سرعت در حال گسترش یافتن در کل خانه های جهان است. این سبک ساحلی استوایی و یا سبک جزیره ای، رنگ ها و سنت ها و باورهای مردمان بومی منطقه خود را انعکاس می دهد.

این سبک به روشنایی، بافت ها و الگوهای استوایی، المان های طبیعی، درختان ساج طبیعی و دیگر درختان و همچنین دکوراسیون دریایی خود معروف است.

مطلب پیشنهادی: سبک هوگه در زندگی و دکوراسیون داخلی و نکات کاربردی آن

ساحلی مدیترانه ای

سبک ساحلی در فضای غذاخوری

وقتی صحبت از سبک مدیترانه ای می شود اکثرا به یاد یونان می افتند، اما این در حالی است که سبک مدیترانه ای را شهرک های ساحلی اسپانیا و ایتالیا ساخته اند.

نور فراوان طبیعی و روشن، رنگ های روشن، ظروف سفالی، چوب های سنگین، فلزات مشکی جزییات حکاکی شده از ویژگی های این سبک به شمار می روند.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی هتل لوکس خاص با طراحی ۱۹ معمار زبده!

دکوراسیون داخلی

سبک ساحلی در فضای ورودی خانه ویلایی

مطلب پیشنهادی: ۱۳ نوع از محبوب ترین انواع گیاهان آپارتمانی زینتی

به طور کل دکوراسیون سبک ساحلی به صورت آزاد است و هر آنچه که – المان ها، اجزا، قطعات، رنگ، متریال، اکسسوری ها، مبلمان و غیره – یادآور حس و حال ساحل و طبیعت و دریا و اقیانوس باشد، مورد قبول می باشد. به همین دلیل این سبک، سبکی است که بیشتر به جای محدود کردن افراد در چهارچوب ها و محدودیت فضایی، بیانگر آزادی، آرامش، لذت بردن از طبیعت زیبای خدایی و هر چیزی که حال و احساس افراد را خوب و خوش می کند، می باشد.

البته با توجه به انتخاب نوع خاص سبک ساحلی برای هر فضا، می بایست به انتخاب مبلمان و المان ها و دکوراسیون داخلی موجود در همان قالب مانند مدرن بودن و یا سنتی بودن آن و … اقدام نمود تا درنهایت شاهد فضایی منسجم و هماهنگ بود و نه فضایی به هم ریخته و شلوغ و ناهمگن، که نتوان هیچ سبکی را در آن گنجاند و به آن نسبت داد.

مطلب پیشنهادی: سبک مدرن در معماری داخلی

اگر چه سبک طراحی داخلی ساحلی اغلب بر سادگی و راحتی و آرامش تاکید می کند اما در عین حال بسیار برازنده، لوکس و شیک نیز به نظر می رسد. اما به عنوان یک قاعده کلی به کارگیری مبلمان نرم و راحت برای لم دادن و خیره شده به ویو و مناظر اطراف در نشیمن و فضای بیرونی مانند تراس و ایوان جز الزامات این سبک است.

همچنین قراردهی در و پنجره های سراسری و شیشه ای در فضا، در عین حال که به ادغام کردن فضای بیرون به دورن کمک می کند، باعث دعوت حجم زیادی از نور طبیعی به داخل فضا می شود که همین امر منجر به این می شود که همه فضاهای این سبک – از نشمین و آشپزخانه گرفته تا اتاق خواب ها و سرویس بهداشتی و غیره-  به نسبت سایر سبک ها، بسیار روشن تر و نورانی تر به نظر رسد.

مطلب پیشنهادی: برترین آشپزخانه های سال چه ویژگی هایی دارند؟

رنگ

سبک ساحلی در خانه های شیک

رنگ هایی که بیانگر حال و هوای طبیعت اند در این سبک بسیار معمول و رایج است. زیرا این سبک دقیقا از طبیعت نشات گرفته است. و فضای طبیعت بیرون مانند ساحل، اقیانوس، دریا و جنگل و درختان و بوته زارها جزیی از فضای درون می باشند و آن را شامل می شوند. همچنین از آنجا که این سبک، دارای فضاهای باز و نه بسته و محدود است – بازشو ها و در و پنجره های باز تمام قد و شیشه ای وسیع رو به طبیعت – خواسته و یا ناخواسته فضای بیرون با درون ترکیب می شود و برای ما راهی جز همگامی دکوراسیون درون با بیرون و رنگ های موجود در طبیعت نمی گذارد.

به طور کل رنگ های  آبی اقیانوسی – آسمانی (تنالیته های مختلف: آبی کم رنگ، آبی، آبی فیروزه ای)، سبز، ترکیبی از رنگهای ساحلی سفید و رنگهای شنی (بژ و کرم کم رنگ و زرد کم رنگ) و رنگ خاکستری از سری رنگهای به کار برده شده در این سبک هستند.

مطلب پیشنهادی: ارتباط بین رنگ، شخصیت و دکوراسیون

پارچه

اتاق خواب با سبک ساحلی

پارچه ها از طرح ها،الگوها و متریال های طبیعی و نیز نازک و سبک استفاده می شود. این سبک توسط بسیاری از طراحان داخلی مورد توجه قرار گرفته است و مورد الهام آنها بوده است. برای اینکه طراحی این سبک به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل دسترس باشد می توان از پارچه هایی راحت تر و ساده تر و سبک تر؛ نظیر پنبه یا کتان استفاده نمود که بیانگر راحتی، گرما و خنکی تابستان و دنج  بودن در فضا باشند.

مطلب پیشنهادی: تفاوت بین مشاوره با طراح داخلی با DIY

چوب

فضای داخلی با سبک ساحلی

در طراحی داخلی ساحلی استفاده از چوب فراوان نیز یکی دیگر از عناصر کلیدی این سبک می باشد. چوب های تیره رنگی مانند ساج معمولا در قطعات مبلمان این سبک مورد استفاده قرار می گیرد. کف چوبی و سرامیک و فرش از روش های معمول برای طراحی کف این دکور می باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین انواع مبلمان با چوب گردو

فضای سرویس بهداشتی با سبک ساحلی

از سبک های دکوراسیون مشابه طراحی ساحلی می توان سبک استوایی را نام برد.

مطلب پیشنهادی: نوسازی و طراحی خانه سبک استوایی مدرن

چکیده ای از ویژگی های سبک ساحلی

سبک ساحلی در جزیره

 • تداعی کننده تصویری از طبیعت، ساحل و تابستان و آب وهوای جنگلی
 • فضای آرامش بخش و در عین حال انرژی زا، شادی بخش و با نشاط و زیبا
 • فضاهای روشن با نور فراوان
 • بهره گیری از مبلمان و دکورسیوان و مواد و متریال های طبیعی
 • رنگ های آبی اقیانوسی – آسمانی، سبز، ترکیبی از رنگهای ساحلی سفید و رنگهای شنی و رنگ خاکستری

مطلب پیشنهادی: ۱۳ نوع از محبوب ترین انواع گیاهان آپارتمانی زینتی

نمونه ای از نمای خارجی سبک ساحلی

نمای ویلا با سبک ساحلی

و نیز برای دریافت مشاوره آنلاین طراحی دکوراسیون داخلی در فراترز، با بهترین طراحان داخلی به بخش سفارش در فرامشاوره رجوع کنید. همین امروز مشاوره خود را دریافت نمایید.

مطلب پیشنهادی: معرفی انواع پرده در طراحی دکوراسیون داخلی

نظر شما راجع به این سبک چیست؟ تا چه حد این سبک را می پسندید و حاضرید آن را در فضای داخل محل زندگی و یا کاری خود اجرا کنید؟ حتما در زیر همین پست برای ما و دیگر فراترزی ها بنویسید! همچنین اگر دوست داشتید، این مطلب را برای دوستان عزیزتان هم به اشتراک بگذارید.

منبع: فراترز – با کمک از سایت freshome

منبع تصاویر: pinterest

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه