مشاوره معماران و طراحان داخلی

چرا امروزه متخصصان، به مشاوره معماران و طراحان داخلی تاکید می کنند؟

 • ,
 • 05 اسفند 1398
 • 1173 بازدید
 • 0
 • 1
 • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
  شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
  Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

طبق یک اصل ثابت: راهکار عالی برای ساخت و ساز و یا بازسازی و نوسازی یک فضای مسکونی، اداری و تجاری همیشه با بهره گیری از تیمی مجرب از کارشناسان حل می شود که شامل: گروه برنامه ریز و ساخت و ساز مانند معماران، مهندسین سازه، پیمانکاران، مجریان و نیز طراحان داخلی می باشد. که هر کدام از آنها باید کار خود را با انتظارات کارفرما تنظیم کنند. به همین دلیل است که متخصصین فن تاکید بسیاری بر مشاوره معماران و طراحان داخلی دارند. که آن هم فقط به یک دلیل واضح یعنی کمتر متضرر شدن و بیشتر سودبردن کارفرما است.

مطلب پیشنهادی: بهترین روش طراحی دکوراسیون داخلی چیه؟

طراحی داخلی فضای غذاخوری

البته در این میان کار معمار و طراح داخلی بسیار مهم تر است زیرا آنها نقش مهمی برای تحقق این انتظارات دارند و همچنین این دو تنها افرادی هستند که به طور مستقیم با کارفرما در ارتباطند.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی هتل لوکس خاص با طراحی ۱۹ معمار زبده!

با این وجود، بسیاری از مردم واقعا تفاوت میان معمار و طراح داخلی را به درستی درک نکرده اند و نمی دانند که مشاوره معماران و طراحان داخلی چه تاثیری در روند طراحی فضا و نیز بازسازی و نوسازی پروژه هایشان دارند. برای مثال زمانی که آنها قصد دارند تمام خانه خود و یا بخشی از فضای خانه و یا محل کار خود را مجددا طراحی و بازآفرینی کنند (بازسازی و نوسازی)، مطمئن نیستند که از چه کسانی مشاوره بگیرند و یا چه کسانی را باید استخدام کنند؟

این مشکل زمانی رخ می دهد که افراد متوجه می شوند که معماران تقریبا همان آموزش هایی را دریافت کرده اند که طراحان داخلی بدست آوردند و بالعکس – البته با کمی اختلاف.

این بدان معنی است که هر دو مهارت معماری و طراحی داخلی به یکدیگر متصل هستند و هیچ یک جدا از یکدیگر نیست.

سئوال های مهم اینها هستند که چرا باید یک معمار را برای پروژه خود استخدام کنیم؟ چرا باید یک طراح داخلی را برای پروژه خود استخدام کنیم؟ لزوم کمک گرفتن و دریافت مشاوره معماران و طراحان داخلی در چیست؟

ساده ترین راه تصمیم گیری و شناخت این ضرورت این است که نقش هر یک از آنها را از نظر کاربردی و ابتکار در طراحی فضایمان بدانیم. تا بعد با ذهن بازتری اقدام به تصمیم گیری نماییم. پس فراترز را همچنان تا انتها دنبال نمایید تا حقیقت نقش معماران و طراحان داخلی و نیز دریافت مشاوره معماران و طراحان داخلی برای شما آشکار شود.

مطلب پیشنهادی: چطور بفهمیم که به یک طراح داخلی نیاز داریم؟

نقش معمار در مشاوره معماران و طراحان داخلی در یک پروژه ساختمانی

طراحی دکوراسیون داخلی فضای غذاخوری

بهترین روش برای برآورد اینکه آیا یک فرد باید استخدام شود یا خیر، شناخت دقیق کار او است. برای این منظور، ما برخی از مهمترین وظایف و مسئولیت های یک معمار را در این بخش خلاصه کرده ایم تا بیشتر با ضرورت مشاوره معماران و طراحان داخلی پی ببریم:

 • معماران مسئول طراحی یک ساختمان که شامل: مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و غیره می باشند که باید با هر ایده چالش برانگیز مشتریان خود، برخورد کنند.
 •  معماران؛ طراحان و ترسیم کننده های نقشه های معماری بنا هستند – تا بتوانند یک طرح ۲ بعدی و ۳ بعدی خوب را از چگونگی قرارگیری ساختمان و شکل و فرم آن بدست آورند.
 •  معماران بهترین ناظران و کنترل کننده های کیفی فرآیند ساخت و ساز هستند. همچنین آنها با کارگران درگیر در پروژه باید ارتباط برقرار کنند.
 •  معماران همزمان فرم و عملکرد را ایجاد می کنند و با تمام مسائل ایمنی و عملکردی بنا آشنا هستند.
 •  معماران استاد تعادل بین زیبایی شناسی و عملکرد هستند.
 • معماران در زمینه ریاضیات و منطق نیز تحصیل کرده اند، که می توانند به شما تضمین دهند که بنا و ساختمان تان بر روی زمین پایدار و محکم برقرار خواهند بود.

مطلب پیشنهادی: مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی با طراح داخلی یا خودم؟

معماران اولین کسانی هستند که باید برای ساخت یک بنای نوساز استخدام شوند:

طراحی داخلی فضای پذیرایی

معماران قبل از پیمانکاران، صاحبان و مالکان خانه را ملاقات می کنند، آنها به نیازها و انتظاراتشان گوش می دهند و محتوایی دقیق را که حاوی تمام مسائل مربوط به ساخت و ساز و پلان های بنا است را ارائه می دهند.

به همین دلیل است که در روند مشاوره معماران و طراحان داخلی، تغییرات گسترده بدون مشاوره با معمار پروژه انجام نمی پذیرد؛ او باید از هر تغییری آگاهی داشته باشد تا نقشه ها و سازه بنا به همان صورت ترسیم و طراحی شود.

مطلب پیشنهادی: آموزش اندازه گیری متراژ خانه

طراح داخلی چه می کند:

در روند مشاوره معماران و طراحان داخلی، بسیاری از مردم بر این باورند که تخصص و مهارت های یک طراح داخلی بسیار ساده است به و تنها در بازی با اشکال و رنگ ها و بافت ها خلاصه می شود. که همین جا باید بگوییم که این تصور کاملا اشتباه است.

اگر بخواهیم وارد جزییات کار طراحان داخلی شویم در میابیم که نقش یک طراح داخلی در هر فضا بسیار فراتر از تصورات معمول است و گاهی نیز پیچیده و چالش برانگیز نیز می شود، که در همین موارد پیچیده می توان فرق میان یک طراح داخلی کاربلد را با یک طراح آماتور و نابلد تشخیص داد.

مطلب پیشنهادی: ۹ دلیل برای مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با یک طراح داخلی

نقش طراح داخلی در مشاوره معماران و طراحان داخلی در یک پروژه ساختمانی:

طراحی داخلی ویلا

ما برخی از مهمترین وظایف و مسئولیت های یک طراح داخلی را در این بخش خلاصه کرده ایم تا بیشتر با ضرورت مشاوره معماران و طراحان داخلی پی ببریم:

 • یک طراح داخلی برای طراحی انواع فضاهای (ساختمان های مسکونی، هتل ها، دفاتر و غیره) آموزش دیده اند.
 • هنگامی که طراح داخلی با ایده های شما آشنا می شود، همیشه می تواند یک راه حل کاربردی، موثر و در عین حال زیبا را به شما ارائه دهد.
 • هنگامی که ایده خود را برای طراحی پروژه تصویب کردید، طراح داخلی هیچ زمانی را برای ایجاد یک مکان ایده آل برای شما هدر نمی دهد و بلافاصله وارد عمل می شود.
 • طراح داخلی علاوه بر اینکه بر نوسازی و طراحی داخلی یک فضای نوساز مسلط است، بلکه حتی بازسازی فضاها را نیز می تواند به عهده گیرد.
 • یک طراح داخلی بین عملکرد و زیبایی فضا تعادل برقرار می کند، در حالی که می بایست همزمان از استانداردهای طراحی فضا آگاه باشد و آنها را در فضا رعایت کند.
 • یک طراح داخلی می داند که چگونه به فضای شما باید نگاه کند، او همیشه برای زیباتر کردن و کاربردی تر کردن فضای شما یک ایده در سر دارد.

مطلب پیشنهادی: تفاوت بین مشاوره با طراح داخلی با DIY

علاوه بر اینها  در روند مشاوره معماران و طراحان داخلی، یک طراح داخلی نقش مرتبط و واسط را بازی می کند. به همین دلیل حساسیت و ضرورت این نقش مشخص می شود. او در عین حال که با اعضای تیم معماری در ارتباط است می بایست با تیم مجری و ساخت و ساز پروژه نیز هماهنگ باشد تا بتواند به ارائه مشاوره پروژه شما کمک کند.

چه اشتراکاتی بین معماران و طراحان داخلی وجود دارد؟

طراحی داخلی فضای نشیمن به سبک راستیک

نکته حایز اهمیت در روند مشاوره معماران و طراحان داخلی این است که معماران و طراحان داخلی حرفه ای در واقع دکوراتور نیستند. آنها متخصصینی هستند که فضای موجود را با توجه به نیازهای کارفرما طراحی می کنند و در هر پروژه تمام سعی خود را می کنند تا مساله و مشکل کارفرما را از سازماندهی و طراحی کل فضا حل کنند.

به همین دلیل کار آنها به علم و هنر متکی است: آنها برنامه ریزی های لازم را برای آماده سازی فضا به عنوان مکانی امن و کارآمد انجام می دهند و در عین حال تلاش های زیادی را برای اطمینان بخشی از موثر بودن و شگفت انگیز بودن هر پروژه و ایجاد زیبایی و عملکرد های لازم انجام می دهند.

هر دو مورد برنامه ریزی و طراحی می تواند در جای خود موارد سختی باشند، به همین خاطر این دو تخصص در کنار یکدیگر می توانند مسائل زیادی را که در هر پروژه مطرح می شود را حل کنند.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ دلیل که چرا باید از یک طراح داخلی مشاوره بگیریم؟

چه تفاوتهایی بین معماران و طراحان داخلی وجود دارد؟

طراحی داخلی مدرن در آپارتمان

اگر ما مجبور باشیم در روند مشاوره معماران و طراحان داخلی یک تفاوت حیاتی را بین این دو نقش بیان کنیم، این امر می تواند این مورد باشد:

مطلب پیشنهادی: آشنایی با انواع دیوارپوش های دکوراتیو خانه های جذاب

معماران فضاهای ما را طراحی و برنامه ریزی می کنند (هم داخلی و هم خارجی) و همچنین آنها تقسیمات فیزیکی و روابط بین فضاها و سرکولیشن (حرکت) میان آنها را در ساختمان طراحی و ایجاد می کنند. به طور کل؛ طراحی و ساخت یک بنا از ابتدا تا انتهای پروژه به عهده یک معمار می باشد.

از طرف دیگر، طراحان داخلی از بستر و فضایی که قبلا توسط معمار ساخته و پرداخته شده است، استفاده می کنند تا ارزش زیبایی شناسی و کاربردی آن فضا را بیفزایند. بنابراین، کار یک طراح داخلی شامل وظایفی مهم تر از بازی با اشکال، رنگ ها و اندازه و مقیاس است. همچنین یک طراح داخلی می تواند برای پوسته خارجی بنای شما نیز کار کند.

به منظور طراحی فضاهای داخلی با کاربری های مسکونی، تجاری، اداری و تفریحی و غیره هم معمار و هم طراح داخلی حرفه ای کارآمد می توانند از عهده هر پروژه شما بر آیند. زیرا هر دوی آنها بینش و اصول ضروری را دریافت کرده اند و آماده کمک رسانی به شما می باشند.

اگرچه ممکن است که آموزش های آنها به طور قابل توجهی متفاوت باشد (رشته معماری از لحاظ تخصصی بسیار دقیق تر و گسترده تر تنظیم شده است)، اما در هر حال هر دو گروه به دنبال ایجاد روندهای مناسب و رسیدگی کامل به هر پروژه می باشند.

مطلب پیشنهادی: طراح داخلی یا DIY ؟ کدام بهتر است؟

در پایان امیدواریم که این مطلب فراترز یعنی چرا متخصصان، به مشاوره معماران و طراحان داخلی تاکید می کنند، برای شما دوستان مفید واقع شده باشد و از آن در تصمیم گیری مناسب شما در لزوم دریافت کمک و مشاوره معماران و طراحان داخلی به کار گیرید.

در فراترز بهترین جمع معماران و طراحان داخلی دور هم گردآوری شده اند تا بهترین خدمات آنلاین مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی را به شما کاربران گرامی ارایه نمایند.

پس با خیال راحت پروژه خود را در فرامشاوره فراترز ثبت نمایید.

منبع: impressiveinteriordesign

ترجمه و تالیف: فراترز

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه