ایده های طراحی ستون در خانه

خلاقانه ترین ایده های طراحی ستون در خانه و فضاهای داخلی

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

در نگاه بعضی از افراد برخی از المان های ضروری معماری همچون سازه معماری، به عنوان پرتی فضا محسوب می شوند و باید به ناچار آنها را تحمل کنند و معمولا هم بی استفاده رها می شوند. اما می توان با کمی خلاقیت و تفکر، دستاوردهای مهمی را برای خود خلق کنیم. ستون که جز سازه اصلی و اسکلت هر ساختمانی (با هر تعداد طبقه) به شمار می رود، با تدابیر هوشمندانه و خلاقانه حتی می تواند به نقطه عطف طراحی دکوراسیون داخلی خانه و یا هر فضای داخلی تبدیل شود. ما در فراترز در مقاله پیشین در مورد ایده های کاربردی و خلاقانه راه پله در خانه که اتفاقا راه پله نیز جز المان های معماری به شمار می رود، مطالب و تصاویر مهمی را بیان نمودیم، اما این بار نیز با ما همراه باشید تا با ایده های کاربردی طراحی ستون در خانه آشنا شوید.

مطلب پیشنهادی: ۱۲ ایده کاربردی و خلاقانه برای زیر راه پله در خانه

۷ ایده کاربردی برای طراحی ستون در خانه

۱- ایده ساخت شلف و قفسه کتابخانه برای ستون

طراحی ستون کتابخانه در خانه

یکی از پر طرفدارترین و پر کاربردترین ایده ها برای طراحی ستون در خانه و یا هر محل اداری و تجاری ایجاد شلف و قفسه کتاب می باشد. این نکته به خصوص در ستون هایی بیشتر از همه عمل می کند که در وسط فضای داخلی به تنهایی قرار گرفته است. شما با این کار نه تنها ستون را به حال خود رها نکرده اید؛ بلکه حتی با ایجاد این ایده هوشمندانه، کمک زیادی در بالابردن سطح فرهنگی خود و اهالی خانه می شوید.

حتی از این ایده خلاقانه می توان در مکان های تجاری مانند کافی شاپ ها و نیز کتابفروشی ها بهره برد.

مطلب پیشنهادی: انواع قفسه کتاب مواج خلاقانه

۲- ایده ایجاد شلف دکوری برای طراحی ستون در خانه

طراحی ستون چوبی در خانه

ایده شلف و قفسه های دکوری، درست همانند ایده شلف کتاب می تواند فضای داخلی خانه شما را دگرگون سازد. چرا که از یک آیتم بی کاربرد و بی استفاده، به نحو درست و حساب شده ای در جهت زیبا سازی و کاربردی تر کردن دکوارسیون داخلی خانه خود استفاده نموده اید. شما برای طراحی ستون در خانه و نیز چیدمان قفسه های این شلف می توانید از اجسام دکوری مورد علاقه خود، قاب های عکس خانوادگی و نیز گلدان و حتی از کتاب نیز بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ ایده هوشمندانه برای ایجاد شلف کنجی دیواری

۳- ایده ساخت گالری برای ستون

ایده های طراحی ستون در خانه با تابلو

ایده دیگری که در راستای زیباسازی هر فضای داخلی و نیز طراحی ستون در خانه شما سودمند است، بهره گیری از ایده ساخت گالری می باشد. در واقع این ایده، راهکاری مناسب و ایده آل برای چیدمان تابلو ها و قاب های عکس کوچک می باشد. درحقیقت شما با ایجاد این فضای زیبا و به یادماندنی، گالری منحصر به فرد خود را در ابعاد کوچکتری می سازید. که می تواند حتی این طراحی ستون به خاص ترین و خاطره انگیر ترین بخش طراحی دکوراسیون داخلی فضای خانه شما و یا مکان های تجاری مانند کافی شاپ و رستوران ها که به نوعی با افراد زیادی در طول سالیان در ارتباط هستند، تبدیل شود.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی کافه قنادی

۴- ایده ایجاد میز در طراحی ستون در خانه

 طراحی ستون به صورت میز در خانه

ایده ایجاد میز برای طراحی ستون در خانه در فضاهایی مانند آشپزخانه و یا فضای نشیمن کاربرد فراوانی دارد. همچنین در فضاهای اداری و تجاری نیز مانند شرکت ها برای فضای مطالعه و نیز کافی شاپ ها، رستوران ها، فروشگاه ها و غیره می توان از این میز های کوچک که به دور ستون قرار گرفته است، استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی: ۸ میز غذاخوری مدرن گرد

۵- ایده ساخت ویترین و کمد برای ستون

 طراحی ستون در آشپزخانه

اگر ستونی بلا استفاده در فضای داخلی شما رها شده است و اتفاقا با کمبود فضا برای نگهداری وسایل مواجه هستید، براحتی می توانید با ایجاد شلف ها و قفسه هایی که به دور ستون قرار می گیرند و نیز ایجاد درب های شیشه ای و یا چوبی برای آنها، یک کمد و ویترین ذخیره وسایل برای خود بسازید. این ایده بسیار هوشمندانه و در نوع خود زیرکانه است، چرا که براحتی این کمد و یا ویترین با یک ستون قابل تشخیص نیست.

مطلب پیشنهادی: راهنمای شناخت و خرید انواع کابینت آشپزخانه

۶- ایده ایجاد نورپردازی خاص برای ستون

 طراحی ستون در حیاط خانه

شما حتی می توانید برای طراحی ستون در خانه دست به اقدامات منحصر به فردی در زمینه نورپردازی نیز بزنید تا بدین شکل از فضای مرده و بی استفاده، استفاده حداکثری ببرید. شما می توانید با ایجاد و قرار دهی پنل های مشبک دکوراتیو به دور ستون ها و سپس نصب لامپ های کوچک LED  فضای داخلی خانه و یا هر مکانی را به صورت بنیادین دگرگون نمایید.

مطلب پیشنهادی: راهکارهای عالی و جذاب برای پاکسازی منزل و افزایش انرژی مثبت خانه

۷- ایده استفاده از متریال های ترکیبی برای طراحی ستون در خانه

طراحی ستون در زیرزمین خانه

اگر فضای شما آن قدر بزرگ نیست که بتوانید برای طراحی ستون در خانه به آن الحاقی انجام دهید و یا ویژگی خاصی به آن بیفزایید، می توانید برای طراحی آن از مصالح و متریال های ترکیبی مختلفی مانند سنگ، چوب، فلز و غیره بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی: ۱۱ ایده جذاب برای میز و صندلی کاربران کامپیوتر و لپتاپ

آیا شما نیز پیشنهاد و یا ایده ای دیگری در رابطه با طراحی ستون در خانه و بهبود فضا توسط ستون های موجود در خانه و یا دیگر فضاها دارید؟ با ما در بخش نظرات همین صفحه حتما در میان بگذارید.

منبع: فراترز

منبع تصاویر: گوگل

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه