ایده کاربردی DIY برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

10 ایده کاربردی DIY برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

  • ,
  • 02 اردیبهشت 1400
  • 1504 بازدید
  • 0
  • 2
  • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
    شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
    Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

طراحی دکوراسیون اتاق کودکان یکی از خلاقانه ترین فضاها در بین فضاهای داخلی است که باید به آن توجه ویژه ای بشود. چرا که این فضا می تواند به طور مستقیم در رشد و پرورش خلاقیت کودکان تاثیر زیادی بگذارد. حال اگر اتاق کودکان با کمک خلاقیت خود کودکان طراحی شود، علاوه بر اینکه باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در آنها می شود و کمک می کند تا حس قدرت در انجام کارهای بزرگتری در آینده را در خود بپرورانند، باعث می شود که با بالابردن حس تعلق در آنها، به اتاق خود علاقه مندی خاصی بیش از پیش نشان دهند.

اما نکته حایز اهمیت آن است که همانطور که زمان به سرعت در حال سپری شدن است، طراحی دکوراسیون اتاق کودکان نیز به سرعت شامل تغییرات می شود. بنابراین در زمان طراحی دکوراسیون اتاق کودکان، باید سعی نماییم تا دکوراسیونی پویا، منعطف و متناسب با روز را طراحی نماییم تا بدین شکل کلیه نیازهای کودکان در زمان خودشان رفع شود. علاوه بر آن باید اقدام به طراحی خلاقانه فضای کودکان نماییم تا این طراحی دکوراسیون منجر به رشد خلاقیت در کودکان شود.
پس با ما در فراترز همراه شوید تا از این ایده های کاربردی، مدرن و خلاقانه در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ نارنجی در دکوراسیون

راهنمای کاربردی طراحی دکوراسیون اتاق کودکان به شیوه خودت بساز

استنسیل کردن دیوار برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

1- استنسیل کردن دیوار

یک تصویر زیبا برای الگو گرفتن در دیوار اتاق کودک تان را بخرید و یا بسازید. اول، رنگ پس زمینه را کاملا به خوبی رنگ آمیزی کنید؛ هنگامی که رنگ پس زمینه خشک شد، با استفاده از استنسیل با همان الگو، کل طرح تصویر را در دیوار پراکنده کنید. برای مثال پس زمینه آبی با ابرهای سفید، یک انتخاب ساده و مناسب برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکان است که هم بر روحیه کودکان و هم نوجوانان تاثیر زیادی میگذارد.

مطلب پیشنهادی: ایده هایی برای طراحی داخلی اتاق کودک تان

2- یک شاه نشین بسازید

در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان ایجاد یک شاه نشین می تواند به فضای اتاق کودک شما عمق می دهد که این بخش می تواند به عنوان فضای خلاقیت و علاقه مندی های فعلی کودک تان مانند نقاشی کشیدن مورد استفاده قرار گیرد و بعدا نیز به عنوان فضای کامپیوتر و بازی های کامپیوتری. اگر در حال حاضر چنین بخشی در فضای اتاق کودک تان وجود ندارد، نیازی نیست که دیوارها تخریب کنید. می توانید چنین بخشی را با ساخت یک قفسه کتاب به همراه میز متصل به آن ایجاد کنید، تا فضای کاربردی تری داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: ۱۱ ایده جذاب برای میز و صندلی کاربران کامپیوتر و لپتاپ

3-  استفاده از هد بورد شخصی در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

 طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

یک سرتخت یا هد بورد انعطاف پذیر و شخصی را بوسیله قاب هایی که با فوم نرم تشکیل شده اند، بسازید و در بالای تخت کودک نصب دهید. علاوه بر آن، می توانید یک برگه یا بوم بزرگ در بالای تخت کودک تان نصب کنید تا خودتان و یا کودکتان، نقاشی های دستی را بر روی آن خلق نمایید. یادتان باشد که از رنگ های معتبر و استاندارد  برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکان بهره بگیرید.

مطلب پیشنهادی: فنگ شویی اتاق کودک برای یادگیری چگونه باید باشد؟

4- یک تاب بسازید

استفاده از تاب در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

با کمک صندلی های آماده می توانید یک تاب را به سقف اتاق کودک تان آویزان کنید تا یک وسیله بازی متحرک برای کودک تان خلق کرده باشید. حتی خودتان می توانید با کمک ابزارهای پیش ساخته و پارچه های براق و زیبا این تاب را خلق کنید.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ آبی در دکوراسیون

5- ایجاد شب پرستاره در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

شما می توانید طراحی دکوراسیون اتاق کودکان را به یک فضای جادویی شب نورانی پر ستاره تبدیل کنید. که این کار را می توانید با نصب یک پوستری از شب به همراه تصاویری از ستاره و نیز فیبرهای نوری کوچک برای هر ستاره در سقف براحتی خلق کنید. و یا می توانید سقف و یا یک بخشی از دیوار را به رنگ شب تبدیل کنید و با رسم ستاره هایی این فضا را ایجاد کنید. بعدها کودک تان می تواند این ستاره ها را با خلاقیت خود رنگ آمیزی کند.

مطلب پیشنهادی: 18 راهکار ساده و ارزان برای افزایش روشنایی فضای خانه و آپارتمان

6- یک خیمه گاه بسازید

ساخت چادرهای بچه گانه در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

مطلب پیشنهادی: طراحی اتاق خواب دخترانه چگونه است؟

شما می توانید با ساخت یک چادر و یا آشیانه ای کوچک برای کودک تان، فضای کودکانه زیبایی را برای بازی و تجسم او خلق کنید. بگذارید کودک تان چیدمان این فضا را در دست گیرد و وسایل ضروری که مناسب بازی در این چادر یا خیمه گاه مخصوص خودش است را به سلیقه خود وارد این فضا کند. حتی بعدها می توانید یک چراغ موقت و کوچک نیز در این چادر نصب کنید تا در شب نیز برای قصه خوانی و یا بازی با کودک تان از این فضا به خوبی بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی: آشنایی با انواع دیوارپوش های دکوراتیو خانه های جذاب

7- ایجاد قاب های عکس خالی در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

استفاده از قاب عکس در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

طراحی دکوراسیون اتاق کودکان می تواند به طور مداوم و همیشه دستخوش نصب و تغییر تصاویر و پوسترهای متعدد و متنوع بر روی دیوار باشد. بنابراین بهتر است که شما از قبل، قاب های خالی آماده داشته باشید تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنید. این تصاویر می تواند شامل تصاویر کودک تان از نوزادی تا کنون باشد و یا شخصیتهای کارتونی مورد علاقه او و یا تصاویر هنری و خلاقانه.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

8- ظرف های نگهدارنده وسایل

یکی از کارهای خلاقانه ای که می توانید برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکان به کمک کودکان خلق کنید این است که اسباب بازی های پلاستیکی توخالی که دارای شکل های حیوان می باشد را از قسمت بالا شروع به پاره کردن کنید تا بخشی که بتوانید از آنها برای ذخیره سازی وسایل استفاده کنید. بعد از آن هر ظرفی را با هماهنگی کودک تان مخصوص یک آیتم قرار دهید.

به این ترتیب کودک تان از همان ابتدا با نظم و ترتیب آشنا می شود و به طور پیش فرض می داند که هر وسیله را در کدام ظرف قرار دهد. برای مثال میداند که عقاب برای مداد رنگی است، یا گورخر برای قیچی های هنری و بچه گربه ناز برای مهره ها و دکمه ها می باشد.

مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ قرمز در دکوراسیون

9- سازماندهی اسباب بازی ها

ذخیره سازی وسایل در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان

موضوعی به نام سازماندهی اسباب بازی ها در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان، مساله بسیار مهمی است و باید در این مورد نیز یک راه حل مناسبی پیدا کنید و آن را خلق کنید. علاوه بر اینکه می توانید از بسکت های حصیری و یا پارچه ای در داخل شلف ها، برای جمع آوری و سازماندهی اسباب بازی ها استفاده کنید، همچنین می توانید از فضای پشت درب ها نیز با ساخت ذخیره سازهای کوچکی، اقدام به سروسامان دادن به وسایل کوچک کنید. برای مثال می توانید از لباس ها و پارچه های بی استفاده برای این کار استفاده کنید. مثلا ایده جیب های شلوار لی ایده مناسبی است که هر جیب که با رنگ های متضاد رنگ آمیزی و یا تزیین شدند، مخصوص یک وسیله مشخص باشد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کاربردی انتخاب و خرید مبلمان مناسب برای خانه و آپارتمان

10- ذخیره سازی، ذخیره سازی، ذخیره سازی

آخرین ایده های موجود در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان سرانجام به ذخیره سازی و سروسامان دهی وسایل برمی گردیم. پس سعی کنید این مورد را همیشه در دکوراسیون اتاق کودکتان به طور خلاقانه ای رعایت نمایید. تا این فضا علاوه بر کاربرد، زیبایی را نیز شامل شود.

منبع: Houzz

منبع تصاویر: گوگل

ترجمه و تالیف: فراترز

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه