انواع گیاهان و درختان بزرگ خانگی

جذاب ترین گیاهان خانگی بزرگ که باید در هر خانه ای باشند.

  • ,
  • 17 فروردین 1401
  • 345 بازدید
  • 0
  • 0
  • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
    شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
    Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

آیا شما نیز از طرفداران همیشگی نگهداری گل و گیاه در فضای داخلی خانه هستید؟ آیا به باغبانی علاقه مندید؟ آیا به هر خانه و آپارتمان دوست یا آشنا که می روید، با خود یک گلدان کوچک هدیه می برید؟ اگر اینطور است احتمالا شما آشنایی زیادی با گیاهان کوچک آپارتمانی و نیز گیاهان زینتی آپارتمانی همچون پتوس، دراسنا، لیلی، پاپیتال، آنتوریوم و غیره دارید. ما نیز پیش تر در فراترز در مقاله ای جامع به انواع مهم ترین گیاهان زینتی آپارتمانی پرداخته ایم که می توانید برای آشنایی بیشتر با انواع گیاهان  آپارتمانی زینتی به این مقاله مراجعه نمایید.

مطلب پیشنهادی: ۱۳ نوع از محبوب ترین انواع گیاهان آپارتمانی زینتی

احتمالا شما در این میان علاوه بر آشنایی کامل با انواع گیاهان زینتی آپارتمانی، کمی نیاز به تنوع دارید و به طور حتم از نگهداری گیاهان کوچک آپارتمانی خسته شده اید. پس حالا نوبت به این رسیده است که شما به سراغ جذاب ترین گیاهان خانگی بزرگ و حجیم بروید که کمی فضای داخلی خود را متحول کنید. به همین دلیل ما در فراترز برای شما دوست عزیز مطلب مهمی از انواع جذاب ترین گیاهان خانگی بزرگ که در این مقاله به 10 مورد آن اشاره می کنیم، تهیه نمودیم که توجه شما را به آن جلب می نماییم.

جذاب ترین گیاهان خانگی بزرگ و حجیم که باید در هر خانه و آپارتمانی باشند:

لیست شماره 1 جذاب ترین گیاهان خانگی : مانسترا

درخت مانسترا در گوشه اتاق پذیرایی

درواقع در همین ابتدا باید به شما بگوییم که گیاه مانسترا که یکی از جذاب ترین گیاهان خانگی بزرگ به شمار می رود؛ که با نام برگ انجیری در ایران معروف شده است، به اشتباه در میان ایرانیان به این گیاه نسبت داده شده است. چرا که برگ های مانسترا هیچ شباهتی به برگ انجیر ندارد و با فیلودندرون برگ انجیری به اشتباه گرفته می شود. جالب است بدانید که در اروپا نیز این گیاه به پنیر سوییسی معروف است، اما به طور رسمی با همان نام علمی خود یعنی مانسترا Monstera شناخته می شود.

مطلب پیشنهادی: 10 نوع از برترین گیاهان تصفیه کننده هوا فنگ شویی

اما از نام آن که بگذریم، اگر شما از طرفداران سرسبزی زیاد در فضای داخلی در حد یک جنگل هستید، این گیاه مناسب شماست. این گیاه با رشد فوق العاده خود در حد 1.5 متر در فضای داخلی و یا حتی 3 متر نیز در صورت مناسب بودن شرایط پرورش، رشد می کند که بسیار فضای داخلی شما را زیبا جلوه می دهد. گیاه مانسترا به طور کل گیاه مقاومی است. این گیاه برای رشد به نور، خاک، رطوبت، هوا و فضای زیاد نیاز دارد که در صورت کمبود هر یک از این موارد، گیاه رشد مناسبی نخواهد داشت و مانند علف رشد می کند.

لیست شماره 2 انواع گیاهان خانگی : فیکوس الاستیک یا رابر

درخت فیکوس یا رابر در فضای نشیمن خانه

این گیاه با نام انگلیسی Rubber tree که زادگاهش کشورهای شرق آسیا یعنی مالزی و هند می باشد از معروف ترین و قدیمی ترین گیاهان آپارتمانی می باشد که در اکثر خانه ها از آن نگهداری می شود. زیرا گیاه فیکوس، گیاه نسبتا سازگاری است.

مطلب پیشنهادی: ساخت گلدان بتنی زینتی دستساز برای گیاهان خانگی

این گیاه که از دسته گیاهان خانگی بزرگ است، رشد خیلی خوبی دارد و همواره در حال گسترش برگ هاف ساقه و ریشه خود است که در حالت طبیعی و در فضای بیرون ارتفاع آن به 25 متر نیز می رسد.

لیست شماره 3 جذاب ترین گیاهان آپارتمانی و بزرگ: فیکوس لیراتا

درخت فیکوس لیراتا در اتاق خواب

فیکوس لیراتا یا همان Fiddle leaf fig به فیکوس ویولونی نیز معروف است زیرا برگ های شبیه به ویولن و یا 5 ضلعی دارد. این گیاه مناسب مناطق گرمسیری و یا نیمه گرمسیری می باشد که به همین دلیل نیاز به حرارت بالا دارد.

مطلب پیشنهادی: راهکارهای عالی و جذاب برای پاکسازی منزل و افزایش انرژی مثبت خانه

در صورت فراهم بودن نور، آب و خاک مناسب ارتفاع این گیاه در محیط باز به 15 متر هم می رسد. اما در آپارتمان و در داخل گلدان به ارتفاعی حدود 2 متر می رسد. همچنین از نکات مهم نگهداری فیکوس لیراتا این است که این گیاه را باید تا حد امکان ثابت نگهداشت و نباید به صورت مداوم آن را تکان داد. چرا که در این صورت از رشد خوبی برخوردار نخواهد بود.

لیست شماره 4 جذاب ترین گیاهان خانگی بزرگ : کروتون

گیاه کروتن در فضای داخلی خانه

گیاه کروتون یا Croton از جذاب ترین گیاهان خانگی بزرگ می باشد که یک گیاه همیشه سبز آپارتمانی است که متعلق به اقیانوسه می باشد و برگهای وحشی رنگارنگی همچون سبز، زرد و قرمز دارد. همچنین این گیاه بسیار حساس است و باید در نگهداری آن مراقبت های لازم را به عمل آورد تا در نتیجه گیاه کروتون، زیبایی منزل شما را متحول کند.

مطلب پیشنهادی: ایده های خلاقانه گیاهان هوازی در خانه

از آنجا که کروتون یک گیاه گرمسیری است بنابراین به نور، آب و حرارت مناسب نیاز دارد تا رشد مناسبی داشته باشد.

لیست شماره 5 انواع گیاهان خانگی : پرنده بهشتی

درخت پرنده بهشتی در فضای داخلی خانه و آپارتمان

نام دیگر از دسته گیاهان خانگی بزرگ گیاه پرنده بهشتی یا  Bird of paradise می باشد که متعلق به طبیعت قاره آفریقا می باشد و طبیعتی گرمسیری دارد. این گیاه بدلیل فرم گل آن به گیاه ماهی خوار نیز معروف است. اگر شما بتوانید گیاه پرنده بهشتی را به اندازه کافی به رشد و نمو برسانید، جایزه شما شکوفه های زیبای بهشتی خواهد بود. بنابراین این یک گیاهی زیبا و دوست داشتنی در فضای داخلی همچون خانه، اداره و فضای تجاری می باشد.

مطلب پیشنهادی: نماد بامبو خوش شانس در فنگ شویی

به طور کل ارتفاع این گیاه آپارتمانی در فضای بسته و آپارتمانی به 2 متر می رسد و گلدان های تنگ و باریک مناسب رشد این گیاه است. اما در صورت کاشت گیاه پرنده بهشتی در فضای باز تا 3 متر نیز رشد می کند.

لیست شماره 6 معروف ترین گیاهان آپارتمانی بزرگ : درخت زیتون

درخت زیتون در فضای پذیرایی خانه

درخت زیتون یا همان Olive tree متعلق به منطقه مدیترانه می باشد اما شما می توانید در صورت علاقه مندی، از این گیاه که جز گیاهان خانگی بزرگ در آپارتمان می باشد در فضای خود نیز از آن بهره ببرید. از آنجا که متعلق به منطقه مدیترانه است به نور و دمای کافی نیاز دارد تا رشد مناسبی داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: طراحی دکوراسیون چوبی سبک مدرن در سالن پذیرایی منزل

در تابستان می توانید از شکوفه های این گیاه بهره ببرید و اگر شرایط نگهداری آن را به خوبی انجام دهید، می توانید شاهد زیتون های زیبا شوید.

لیست شماره 7 درختان خانگی بزرگ : دراسینا مارگیناتا

درخت بزرگ خانگی مارگیناتا در خانه

دراسینا مارگیناتا Dracaena marginata از گیاهان خانگی بزرگ و مقاوم در فضای آپارتمانی است که دارای 40 گونه متنوع می باشد. در صورت ایجاد شرایط مناسب برای نگهداری این گیاه، رشد آن تا 4 متر نیز افزایش می یابد.

مطلب پیشنهادی: از نحوه کاشت توت فرنگی خانگی مطلع شوید!

گیاه دراسینا مارگیناتا همچون مجسمه ای در هر فضای داخلی (چه فضای مینیمال و چه فضای ماکسیمال) خود را نمایان می کند زیرا فرم های زیبای این گیاه مناسب هر فضایی می باشد.

لیست شماره 8 جذاب ترین درختان خانگی : دراسنا بلالی

درخت خانگی بزرگ بلال

گیاه بلال یا همان Corn plant بسیار گیاه زیبا و سریع الرشد می باشد که با رشد سریع و راحت خود، مناسب هر فضای آپارتمانی می باشد. این گیاه تا ارتفاع 3.5 متر هم توانایی رشد دارد که تقریبا تا اندازه سقف خانه شما، رشد می کند.

مطلب پیشنهادی: چطور یک گلدان پنجره ای خانگی زیبا بسازیم؟

دراسنا بلالی جز گیاهان خانگی بزرگ و نیز تصفیه کننده هوا در فضای داخلی عمل می کند؛ از این رو در اکثر فضاهای داخلی همچون مسکونی، اداری و تجاری می توان گونه ای از آن را مشاهده کرد. نکته مهم در مورد این گیاه این است که باید نور و رطوبت کافی برای آن حفظ شود تا شاهد رشد خوبی از آن بود.

لیست شماره 9 زیباترین درختان آپارتمانی : یوکا

درخت خانگی و بزرگ یوکا

گیاه یوکا یا با نام انگلیسی Yucca plant متعلق به کشورهای آمریکای مرکزی همچون مکزیک و السالوادور می باشند. یوکا از گیاهان خانگی بزرگ ، مقاوم و عالی است که دلیل محبوبیت و فراگیربودن آن هم به این دلیل است که براحتی در فضای آپارتمان رشد می کند. به همین دلیل مناسب همه فضاهای داخلی همچون اتاق خواب، ورودی خانه، راهرو، فضای نشیمن و پذیرایی می باشد.

مطلب پیشنهادی: ۱۵ باغچه خانگی برای فضاهای داخلی

جالب است بدانید که این گیاه زیبا می تواند فضای داخلی شما را دگرگون کند و جلوه ای خاص به فضای خانه شما بدهد. همچنین رشد این گیاه تا ارتفاع 6 یا 9 متر نیز افزایش می یابد.

لیست شماره 10 جذاب ترین درختان خانگی حجیم : درخت لیمو

درخت خانگی و حجیم لیمو

درخت لیمو یا Lemon tree که متعلق به مناطق گرمسیری و آسیایی است، یک درخت زیبا و زینتی آپارتمانی به شمار می رود که اتفاقا کاربردی نیز می باشد. یعنی علی رغم اینکه شما در اقلیم گرم و خشک زندگی نمی کنید اما می توانید از میوه های خوشمزه، خانگی و تازه آن نیز استفاده کنید. چه چیزی بهتر از این!!

مطلب پیشنهادی: ۱۵ ایده جذاب برای طراحی داخلی بالکن کوچک

در واقع تنوع زیادی از گونه های درخت لیمو وجود دارد که شما می توانید با توجه به نیاز و شرایط فضا و ابعاد آپارتمان خود، گونه مناسب خود را تهیه نمایید. زیرا درخت لیمو می تواند تا ارتفاع 3 متر رشد کند و فضای زیادی را در خانه شما به خود اختصاص دهد. اما اگر به ارتفاع کمتری نیاز دارید می توانید از نوع درخت لیمو کوتاه استفاده کنید.

مجموعه فراترز با داشتن بهترین طراحان، مجریان و پیمانکاران ایده های طراحی داخلی و دکوراسیون منزل شما را متناسب با سبک و سلیقه دلخواه خود شما، به حقیقت تبدیل می کند. پس همین امروز برای بازسازی، نوسازی و به طور کل زیباسازی ویلا و آپارتمان کوچک یا بزرگ خود با فراترز تماس بگیرید تا بهترین و با کیفیت ترین طراحی، نظارت و اجرا را دریافت نمایید.

منبع: houzz

ترجمه: فراترز

منبع تصاویر: Google

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری بنیانگذار فراترز؛ معمار و طراح داخلی می باشد که پروژه های موفقی را در معماری و طراحی داخلی به انجام رسانیده و همچنین نویسنده محتوا طراحی داخلی می باشد.

گذاشتن دیدگاه