آشپزخانه های سازگار با محیط زیست در خانه

آشپزخانه های سازگار با محیط زیست

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

امروزه نه تنها مباحث مربوط به سازگاری با محیط زیست و یا اکو فرندلی، اکثر اموری کلی که ما با آن در ارتباطیم را شامل شده است بلکه حتی این مباحث وارد جزیی ترین بخشهای زندگی ما نیز شده است. معماری پایدار، فضای داخلی سازگار با محیط زیست، مبلمان و اکسسوری اکو فرندلی، محصولات متنوع مصرفی و غیره. بنابراین از فضاهای داخلی خانه، آشپزخانه را که به عنوان قلب هر خانه ای به شمار می آورند، نیاز مبرمی برای پیروی از این اصول مهم، می توان یافت. حال بیایید با هم نگاهی به آشپزخانه های سازگار با محیط زیست بیندازیم تا ببینیم که امروزه چه امکانات جدیدی توسط تکنولوژی، برای زندگی بهتر ما فراهم شده است.

مطلب پیشنهادی: برترین آشپزخانه های سال چه ویژگی هایی دارند؟

آشپزخانه های سازگار با محیط زیست

آشپزخانه های سازگار با محیط زیست در خانه

آشپزخانه سبز اکوکوک (Ekokook) که توسط دفتر طراحی فالتزی ساخته شده است، یکی از مهم ترین نتایج تحقیقات حول مفهموم آشپزخانه های سازگار با محیط زیست و یا آشپزخانه سبز را تا کنون گردآوری کرده است. اکوکوک ادعا می کند که رویکرد عموم مردم در آینده به سمت خودکفایی در خانه های خود خواهد بود که این کار از طریق حفاظت و بازیافت مواد تولید شده در آشپزخانه صورت می پذیرد.

مطلب پیشنهادی: مبانی اصول چیدمان آشپزخانه

آشپزخانه های سازگار با محیط زیست در آپارتمان

مطلب پیشنهادی: بهترین انواع کشو و کابینت کنج آشپزخانه

قوانین طراحی آشپزخانه امروزه دیگر تغییر کرده است. دو شرکت ورمپول و المار به تازگی آشپزخانه سبز آینده و یا آشپزخانه های سازگار با محیط زیست را در نمایشگاه مبلمان میلان به نمایش گذاشتند. که این آشپزخانه دارای انرژی کارآمد، سازگار با محیط زیست و هوشمند می باشد. آشپزخانه سبز ارایه شده توسط آنها دارای کابینت های مدرن، لوازم خانگی و سیستم های پیشرفته می باشد که با یکدیگر به طور مستقیم همکاری می کنند و در روند همزیستی محور با یکدیگر در تعامل اند.

این مفهوم در ابتدا توسط لودویکا + پالمبا برای ورمپول و المار ساخته شد تا تکنولوژی و محیط زیست را در فضای آشپزخانه به هم متصل کند. المر تلاش می کند تا راهکارهای طراحی نوآورانه ای را که کاربردی، ارگونومیک و با کیفیت بالا هستند را ایجاد کند. آنها برای ارایه کار خود، با استفاده از چوب با درجه حرارت بالا در آشپزخانه به خوبی شناخته شده اند، که باعث می شود آن را ضد آب و با دوام تر کند. لوازم خانگی و تکنولوژی که توسط ورمپول فراهم می شود، استفاده از آب، انرژی و زمان را با تکنولوژی ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی: ۱۱ ایده جذاب برای میز و صندلی کاربران کامپیوتر و لپتاپ

آشپزخانه های همگام با محیط زیست

وج (Vedge) یک پروژه مفهومی جالب است که توسط طراح جوان بریتانیایی، جیمز وود طراحی شده است. او پیشنهاد می دهد تا محصول پرورش و کاشت گیاه به همراه مخزن کمپوست ترکیب شوند و تبدیل به یک محصول مجزا شیک و فشرده شوند. این محصول دارای مخزن ۲۰ لیتری برای تجزیه زباله های زیست محیطی خانوارها است. این زباله ها و پسماندها به یک کود غنی از مواد مغذی تبدیل می شوند که سپس می توان از این کود ارزشمند، برای تولید و پرورش گیاهان تازه استفاده کرد. وج یک چرخه ای کامل از پایداری را در فضای آشپزخانه های سازگار با محیط زیست ایجاد می کند و به شما اجازه می دهد تا گیاهان و سبزیجات خانگی تازه را در تمام طول سال برای خود فراهم آورید. این وسیله به صورت عمودی ساخته شده است، که موجب صرفه جویی در فضا می شود و باعث می شود تا براختی در فضاهای کوچکی همچون آپارتمان های کوچک از آن براحتی بتوان استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی: ۵ روش ساده برای چیدمان سوییت کوچک

آشپزخانه طبیعی

مطلب پیشنهادی: راهنمای شناخت و خرید انواع کابینت آشپزخانه

آشپزخانه های سبز و برابر با محیط زیست

مطلب پیشنهادی: چطور تکنولوژی مدرن در آشپزخانه فضای زندگیمان را تغییر می دهد؟

آشپزخانه های سبز و محیط زیست

مطلب پیشنهادی: 5 ایده کاربردی برای نگهداری از آشپزخانه در مدت طولانی

حتی می توان از آب مصرفی در داخل سینک های ظرفشویی آشپزخانه، برای آبیاری محصولات کشاورزی کاشته شده در آشپزخانه های سازگار با محیط زیست به طور سیستماتیک استفاده نمود. تا بدین ترتیب با صرف کمترین میزان آب، به بیشترین حد از خودکفایی دست یافت. تا نیاز کمتری به خرید محصولات کشاورزی برای مصرف روزانه خود داشته باشیم. زیرا خودمان با همکاری دانش و تکنولوزی جدید، می تواینم نیازهای خود را برطرف نماییم. پس می توان نتیچه گرفت که زندگی پایدار و سازگار با محیط زیست، شامل سودها و مزایای بسیاری برای افراد در این زمان می باشد که نه تنها زندگی افراد را راحت تر و ساده تر از قبل می کند، بلکه جتی می توانند به مزایایی فراتر از قبل دست یابند. این دقیقا همان هدفی است که سایت “فراترز” نیز برای راحتی و سادگی امور مربوط به خانه و فضای داخلی، ایجاد شده است.

مطلب پیشنهادی:  جذاب ترین گیاهان خانگی بزرگ که باید در هر خانه ای باشند.

شما نیز می توانید در فراترز با انجام مراحلی آسان و ساده، به فضای مورد علاقه خود دست یابید. با ثبت سفارش در فرامشاوره، می توانید هر چه سریعتر  به فضای ایده آلتان نزدیک شوید.

منبع: decoholic

ترجمه و تالیف: فراترز

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه