نمای ساختمان و آینده طراحی داخلی جهان

آینده طراحی و معماری داخلی چگونه خواهد شد؟

  • 20 بهمن 1398
  • 4161 بازدید
  • 0
  • 2
  • 3 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 5 (3,67 از 3 نفر)
    شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
    Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

به نظر شاید کمی سخت باشد که آینده را پیش بینی کنیم. کارشناسان در سراسر جهان برای تعیین اینکه آینده ما در پنجاه سال دیگر به کدام سو خواهد رفت، با هم در بحث و جدال هستند. ما در این مقاله پنج عامل برتری را که ما فکر می کنیم آینده طراحی و معماری داخلی در سال های آتی به خود خواهد دید، برای شما گردآری کرده ایم. همان طور که انتظار می رود، تکنولوژی نقش بسیار بزرگ  و بسزایی در آینده طراحی و معماری داخلی بازی خواهد کرد. اما براستی کدام تکنولوژی و فن آوری؟ و چگونه می توانیم از آنها استفاده کنیم؟ برای هر کسی که کاری انجام می دهد، می خواهد کاری کند و یا علاقه ای به کارهای خلاقانه و هیجان انگیز دارد. در این مقاله خواهیم دید که آینده طراحی و معماری داخلی چیزی برای او دارد.

مطلب پیشنهادی: بهترین روش طراحی دکوراسیون داخلی چیه؟

۵ موردی که آینده طراحی و معماری داخلی را بزودی دگرگون خواهند کرد:

۱.خانه های هوشمند

سطح کار در آشپزخانه خانه های هوشمند
سطح کار در آشپزخانه هوشمند

این روزها به ندرت می توان حتی یک روز را بدون فناوری سپری کرد که این مورد دقیقا در زمینه معماری و طراحی داخلی نیز صدق می کند که این ابزارهای جدید ارتباط ما را با خانه هایمان بیش از پیش کرده اند. امروزه خانه های هوشمند در همه جا وجود دارند. برای مثال یکی از این ابزارهای پرکاربرد می تواند سایت Google باشد که Google Home را در زمینه معماری روانه بازار کرده است – مرکز کنترل خانه هوشمند که به عنوان یک دستیار شخصی برای ما عمل می کند، سیستم زنگ هشدار و سخن وری به داخل دستگاه هدایت می شود. شما می توانید با Google Home خود صحبت کنید و به او دستورهای خود را ارایه دهید تا او برای مثال گرمای فضایتان را بیشتر کند، تلویزیون تان را خاموش کند و یا در مورد قرار های ملاقات آینده، شما را مطلع کند.

مطلب پیشنهادی: دیزاین یک خانه لوکس چگونه است؟

گستردگی خانه های هوشمند برای آینده طراحی و معماری

کارشناسان پیش بینی کرده اند که در آینده نزدیک، خانه های هوشمند خیلی فراتر از دیگر دستگاه ها و ابزارها گسترش خواهند یافت. داخل منزل هوشمند در ساختار خانه های ما ساخته خواهد شد. به عنوان مثال، یک شرکت طراحی ایتالیایی، به تولید آشپزخانه های هوشمند به همراه سطوح و صفحه های کار هوشمند روی آورده است که انقلابی در زمینه آشپزخانه و بحث یکپارچه سازی آنها بوجود آورده است. که با تعبیه سنسورهایی بر روی سطوح کار آشپزخانه، با حرکت دست می توان عمل خاصی را از المان های ثابت موجود در آشپزخانه مشاهده کرد.

سطح کار هوشمند در آشپزخانه های هوشمند
سطح کار هوشمند در آشپزخانه

به عقیده این طراحان، باید همه المان ها را در همه جا یکپارچه کنیم. این اتفاق فقط شامل آشپزخانه نمی باشد بلکه همه فضاها باید به این ترتیب پیش روند و در آن محیط ها نیز شاهد سیستم های متنوع هوشمند باشیم. یک حمام کنترل شونده صوتی را تصور کنید و یا تجسم کنید که با یک دکمه چشم انداز پنجره اتاق خواب تان به تعداد دلخواه تغییر کند و … –  این امکانات واقعا بی پایان هستند! هیچ حد و مرزی وجود ندارد! می توان به سمت بی نهایت ها حرکت کرد!

مطلب پیشنهادی: برترین آشپزخانه های سال چه ویژگی هایی دارند؟

صنعت طراحی داخلی و تکنولوژی برای دستیابی به خانه های هوشمند، طی چند سال گذشته مسیر طولانی را گذرانده اند و شکی نیست که این مسیر همچنان ادامه خواهد یافت. به همین دلیل است که هر روز ما شاهد خانه های هوشمند تر و هوشمند تر از قبل هستیم و در آینده نیز خواهیم بود.

۲.پرینت های ۳ بعدی

صندلی مدرن ساخته شده با پرینت 3 بعدی
صندلی مدرن ۳ بعدی

پیشرفت های اخیر بشر در زمینه چاپگر های سه بعدی، جهان را به گونه ای شکل داد که بعضی معتقدند که ما در معرض یک انقلاب صنعتی دیگر قرار داریم. امروزه چاپ سه بعدی برخلاف گذشته، کارآمدتر و هیجان انگیزتر شده است.

مطلب پیشنهادیچرا امروزه متخصصان، به مشاوره معماران و طراحان داخلی تاکید می کنند؟

پرینترها و طراحان داخلی

طراحان داخلی به سرعت می توانند ایده ها و طرح های خود را در مقیاس کوچکتر به ماکت های مینیاتوری تبدیل کنند تا به مشتریان خود نشان دهند و به آنها اجازه دهند تا ایده های طراحان را در قالب کوچکتر احساس و لمس کنند. با چاپگر های سه بعدی، زمان بین کانسپت ایده و اجرای ایده به شدت کاهش می یابد. که این روش سرعت کار یک طراح داخلی را به شدت افزایش و هزینه های مشتری را نیز کاهش می دهد – در واقع یک بازی برد برد است! یعنی پیروزی برای هر دو طرف.

پرینترها و ساخت مبلمان

چاپگرهای سه بعدی می توانند به کمک طراحی ها و ایجاد مبلمان پیچیده بشتابند این درحالی است که ماشین آلات دست و پا گیر صنعتی قادر به انجام آن نیستند و در واقع عاجزند. یک شرکت طراحی فرانسوی با طراحی های خیره کننده خود؛ صنعت طراحی داخلی را تکان دادند. از لامپ تا صندلی های توالت فرنگی، همه قطعات این شرکت که بسیار فوق العاده و دقیق ساخته شده اند، با توجه به شیوه انقلابی جدید مبلمان بوجود آمدند.

مطلب پیشنهادی: بهترین انواع مبلمان با چوب گردو

شیرآلات مدرن ساخته شده با پرینت های 3 بعدی
شیرآلات مدرن ۳ بعدی

آینده پرینترها

امروزه چاپ سه بعدی راه حلی برای استفاده تجاری به صورت گسترده می باشد – چاپگرهای فعلی هنوز به پتانسیل کامل خود نرسیدند و هنوز برای تکیمل شدن به زمان نیاز دارند. اما هنگامی که تکنولوژی بیشتر از اکنون، پیشرفت کند و قیمت ها شروع به کاهش کنند، آن گاه شاهد انقلاب چاپ های ۳ بعدی خواهیم بود که چگونه این صنعت را متحول خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی: ۶ اصول مهم طراحی داخلی کدام اند؟

۳.کمپین یا جنبش خانه های کوچک برای آینده طراحی و معماری

آینده در طراحی داخلی و معماری جهان

جنبش خانه کوچک یکی از چشمگیر ترین پدیده هایی است که قصد دارد تا دوباره ما را برای فکر کردن در مورد فضاهای داخلی دعوت کند. این نهضت به معنی آن است که به موجب آن افراد مجرد تمایل دارند تا فضاهای زندگی خود را به طرز چشمگیری کاهش دهند. طرفداران این جنبش، کارشناسانی هستند که افراد را به خوب زندگی کردن در فضاهای زیبا طراحی شده و فوق العاده کارآمد سوق می دهند. آنها استدلال می کنند که کاهش فضا به شما کمک می کند تا درک بهتری از تجربیات زندگی بیش از اموال و دارایی داشته باشید، و نیز شما را به کارآمد و ساده زیستن تشویق می کند.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی لوکس تلفیقی خانه های اشرافی

پلان و فضای داخلی خانه کوچک هوشمند
پلان و فضای داخلی خانه هوشمند

ضرورت خانه های کوچک

همانطور که جنبش خانه کوچک در حال رشد است، بنابراین نیاز به طراحی های خوب و حساب شده بیشتر از سوی متخصصین و مهندسان و طراحان داخلی احساس می شود. در یک خانه کوچک، همه چیز و همه جا باید استفاده شود و یا – حتی بهتر از خانه های معمولی – همه چیز باید دارای کاربردهای چند منظوره و فراوانی باشد. پله هایی که به عنوان کمد های ذخیره سازی – انبار و یا میزهای آشپزخانه ای که به عنوان پایه تلویزیون طراحی و استفاده می شوند.

هنگامی که فضا در حکم متاعی ارزشمند قرار گیرد، دیگر نمی توان قسمتی از آن را براحتی هدر داد. برای بسیاری از اقشار جامعه، خانه های کوچک محبوب است و در آینده ای نه چندان دور می تواند تبدیل به خانه های عادی افراد شود.

مطلب پیشنهادی: ۱۵ ایده جذاب برای بالکن های کوچک

۴.واقعیت مجازی و طراحی آنلاین

واقعیت مجازی طراحی داخلی و طراحی آنلاین مجازی
واقعیت مجازی طراحی داخلی

واقعیت مجازی (VR) کلمه ای است که مدتهاست بر زبان ها جاری بوده است. VR از چند سالی است که از بازی های دیجیتالی گرفته تا کمک به مراقبت های پزشکی، معروف شده و مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در این میان متخصصین و طراحان در حوزه معماری و طراحی داخلی نیز به خصوص در مورد کاربرد های این ابزار در حرفه خود بسیار هیجان زده هستند. تصور کنید که یک طراح می تواند از این طریق فضایی که طراحی کرده است را قبل از ساخت و ایجاد آن به مشتری خود  نشان دهد و مشتری در آن فضا قدم بزند. و یا یک سازه معماری را با قرار گرفتن در کنار آن به افراد دیگر توضیح دهید.

صدها طرح کاغذ دیواری، مبلمان و اثاثیه و یا انواع کف پوش های مختلف را تنها با کلیک یک دکمه تصور کنید. جای تعجب نیست که صنعت طراحی داخلی استقبال بی نظیری را از VR تا کنون داشته است زیرا که می داند این تنها شروعی است برای آینده ای جدید و تکنولوژیک.

مطلب پیشنهادی: خانه هایی از جنس پرینتر ۳ بعدی

واقعیت افزوده-AR

از طرفی فناوری VR همچنان به طرز چشمگیری گران است و نیاز به یک کامپیوتر بسیار قدرتمند برای پردازش دارد. اما در حال حاضر ابزاری که بیشتر در دسترس است پسر عموی جوان VR، یعنی واقعیت افزوده (AR) است. AR نیاز به فناوری بسیار ساده تر از VR دارد – شما می توانید یک برنامه را بر روی گوشی هوشمند یا تبلت خود از اینترنت دانلود کنید و از آن استفاده کنید – در نتیجه توسط طراحان و هنرمندان می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

طراحی آنلاین-edesign

در این میان صحبت از اینترنت – این تکنولوژی مفید بشریت به میان آمد که براستی نمی توان از امکاناتی که این تکنولوژی تا کنون برای ما بوجود آورده است، چشم پوشی کرد. یکی از نکاتی که بسیار در این چند سال کاربردی و کارگشا بوده است، انجام پروژه های معماری و طراحی داخلی در فضای اینترنت به صورت آنلاین می باشد که به اصطلاح به آن e-design  گفته می شود. که از این طریق پروژه های بسیاری در جهان توسط طراحان و معماران برای مشتریان انجام شده است که این مساله بسیار حایز اهمیت و قابل توجه می باشد.

وبسایت فراترز نیز در بخش فرامشاوره آماده ارایه خدمت مشاوره در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی یا همانe-design  به مخاطبان خود می باشد. پس شما هم همین حالا به جمع فراترزی ها بپیوندید!

مطلب پیشنهادی: 10 ایده جذاب برای سرویس بهداشتی لوکس و هایتک

۵.طراحی پایدار برای آینده طراحی و معماری

طراحی پایدار در فضای داخلی و لابی
طراحی پایدار در فضای داخلی

همانطور که مصرف کنندگان از نشانه های زیست محیطی و اجتماعی که در جهان وجود دارند، مراقبت می کنند و بسیار محتاطانه عمل می کنند، بنابراین هر روز به تعداد علاقه مندان طراحی پایدار نیز افزوده می شود. طراحی پایدار در همه صنایع به طور خاص وجود دارد. از منظر تا زیبایی، آینده محیط زیست روشن به نظر می رسد و پیشرفت های وسیعی را شامل می شود.

مطلب پیشنهادی: ۱۵ باغچه خانگی برای فضاهای داخلی

طراحی پایدار با استفاده از متریال طبیعی و بازیافتی در فضاهای داخلی
طراحی پایدار با استفاده از متریال طبیعی و بازیافتی

مطلب پیشنهادی: خلاقانه ترین ایده های طراحی ستون در خانه و فضاهای داخلی

طراحی سازگار برای آینده طراحی و معماری

برای فضاهای داخلی که زمانی شیک بودن صرف مد نظر بود؛ امروزه طراحی سازگار با محیط زیست کاملا تبدیل به بحث داغ شده است. که این روند کمک شایانی به رشد آینده طراحی داخلی، طبق پیش بینی های ما خواهد کرد. این روزها دغدغه اکثر طراحان به نام و هوشیار، استفاده از مبلمان بازیافتی، مواد و متریال با انرژی کارآمد، خرید محلی  و بومی و… می باشد که این نگرش به طور فزاینده ای در حال رشد است.

از شما مخاطب گرامی فراترز که با حوصله این مقاله را مطالعه کردید، سپاسگزاریم. اگر در مورد موضوع همین مقاله نظر و یا ایده ای دارید، لطفا آن را با ما و دیگر مخاطبان گرامی فراترز به اشتراک بگذارید. ما منتظر نظرات زیبای شما در همین صفحه هستیم.

منبع: amara

ترجمه و تالیف: فراترز

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه