ترکیب فضای کار زندگی به صورت مدرن

ابتکاری نو برای ترکیب فضای کار و زندگی

  • 21 فروردین 1399
  • 1094 بازدید
  • 0
  • 2
  • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
    شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
    Loading...

آیا شما هم نیاز به مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با بهترین طراحان داخلی را دارید؟!

ما در فراترز، بهترین خدمات مشاوره آنلاین طراحی و دکوراسیون داخلی را برای شما فراهم نموده ایم.

سفارش در فرامشاوره

محصول چند منظوره GRID که توسط تیم برادران رونان و اروان برولک ( ronan & erwan bouroullec ) طراحی شده است، درواقع پاسخی برای رفع نیاز فضای مشترک کار و زندگی می باشد. همانطور که می دانیم این نیاز یعنی ترکیب فضای کار زندگی هر روز رو به فزونی و بیشتر شدن در جهان می باشد. بنابراین لزوم پیدایش و طراحی چنین محصولاتی کاربردی در اطرافمان به شدت احساس می شود. پس با فراترز همراه شوید تا از ویژگی های منحصر به فرد این طرح بیشتر آشنا شوید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کاربردی انتخاب و خرید مبلمان مناسب برای خانه و آپارتمان

ترکیب فضای کار زندگی با فضای سبز اطلاعات پروژه

نام پروژه: GRID

نام طراحان: ronan & erwan bouroullec

نام برند: established & sons

مطلب پیشنهادی: خانه هایی از جنس پرینتر ۳ بعدی

 فضای کار زندگی

در هفته طراحی clerkenwell 2019، برندی بریتانیایی با نام تجاری تاسیس شدگان و پسران، طرحی مبتکرانه برای فضای مشترک کار و زندگی ایجاد کردند. که در نتیجه آن، منجر به خلق مجموعه ای جدید از طرح های خلاقانه و الهام بخش برای ایجاد محیطی مناسب کار در خانه به عنوان اتاق کار خانگی، در دفتر کار و شرکت ها و فضاهای مشترک این چنینی و هر فضایی با این موضوع، شد. همانطور که پیش تر بیان شد، محصول GRID به رفع نیازهای فضاهای کار و زندگی کمک می کند و همچنین باعث تغییر نگرش مباحث زیبایی شناسی در محیط های کاری می شود.

مطلب پیشنهادی: ایده های مدرن طراحی دفتر کار و اتاق کار خانگی

ترکیب فضای کار زندگی به صورت منعطف

مطلب پیشنهادی: ۱۰ نکته کاربردی عالی برای اتاق خواب کار خانگی

جالب است که دیگر فضاهای کاری مانند قبل نمی باشد که مثلا از دفتر به کافه و یا  به فضاهای کاری جمعی منتهی شود. بلکه این روش به سرعت در حال تغییر است و روشی که امروزه ما در حال تجربه آن هستیم، به شیوه متفاوت در حال انجام است و به همین ترتیب ما نیز به سرعت در حال سازگاری با این روش هستیم.

GRID که توسط برادران bouroullec ایجاد شده است، حریم خصوصی را در فضای باز داخلی، فراهم می کند. به طوریکه این اتاق رنگارنگ، دارای فضایی برای نشستن، میز، قفسه و صفحه نمایش های مدولار می باشد. هسته قابل انعطاف طراحی GRID این امکان را بوجود می آورد که با توجه به نوع استفاده کاربر به طرق مختلف استفاده شود. یعنی ایجاد محیطی شاد و هیجان انگیز و نیز چند منظوره برای قرار و ملاقات های غیر رسمی، ارائه کار و یا فقط استراحت کردن.

مطلب پیشنهادی: ۶ نکته فنگ شویی برای اتاق کار خانگی شما

ترکیب فضای کار زندگی به صورت باز

بر اساس ماژول اصلی GRID  که به صورت فرم L شکل می باشد، دارای طول دو طرف ۲.۵ متر می باشد که توسط پشت آن و پانل های جانبی محصور شده اند. علاوه بر قسمت جانبی مبل و یا بخش جانبی میز این محصول، هر دو طرف می توانند بر اساس آنچه که کاربر می خواهد، تنظیم شود. همچنین می توان از میز در حال ایستادن و یا میز در حال نشستن با اضافه کردن یک قفسه خارجی، برای کارهای غیررسمی استفاده کرد. پانل های جانبی در دو طرف این محصول، می تواند هم به صورت شبکه فلزی در دسترس باشد که ارتباطات افراد را تسهیل بخشد وهم به صورت روکش هایی از چوب که تعاملات افراد را صمیمی تر پوشش دهد.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ ایده هوشمندانه برای ایجاد شلف کنجی دیواری

ترکیب فضای کار زندگی در خانه

GRID بسیار انعطاف پذیر است به طوریکه می توان به روش ها و طرح های متفاوت و بسیار زیادی آن را ایجاد کرد. مثلا به عنوان ماژول U شکل که در این صورت اثر بیشتری را برای مخاطب ایجاد می کند؛ و یا به عنوان ماژول مستقیم و صاف، بدون داشتن بخش نشستن و صندلی که در عوض نقش یک پارتیشن را در فضا بازی می کند؛ و یا به عنوان ماژول مستقیم با داشتن فضایی برای نشستن و صندلی که نقش نیمکت را بازی می کند. ماژول ها همچنین می توانند به طور کامل به یکدیگر متصل شوند تا ردیف های مختلفی از کاربری های متفاوت را ایجاد کنند.

مطلب پیشنهادی: 5 دلیل مهم که چرا باید فضای کار تجاری و اداری جذاب و کارآمدی داشته باشیم؟

نمونه هایی از اسکیس های ترکیب فضای کار زندگی

ترکیب فضای کار زندگی به صورت اسکیس

مطلب پیشنهادی: ۱۱ ایده جذاب برای میز و صندلی کاربران کامپیوتر و لپتاپ

فضای کار و زندگی

مطلب پیشنهادی: انواع مبلمان های چند منظوره ضروری خانه های خلاق

ترکیب فضای کار و زندگی

مطلب پیشنهادی: مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی با طراح داخلی یا خودم؟

اگر شما نظری در مورد این ایده و یا ایده های این چنینی یعنی ترکیب فضای کار زندگی دارید، لطفا برای ما و دیگر فراترزی ها در همین صفحه بنویسید. این مطلب را در صورت تمایل به دوستانتان نیز اشتراک دهید.

منبع: designboom

ترجمه و تالیف: فراترز

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه