کتاب هندبوک جامع سبک کلاسیک در شهرسازی، معماری و طراحی داخلی

  • 06 آبان 1400
  • 790 بازدید
  • 0
  • 1
  • 1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (5,00 از 1 نفر)
    شما برای ثبت امتیاز برای این مطلب باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید.
    Loading...

مشخصات اولیه کتاب هندبوک جامع سبک کلاسیک در شهرسازی، معماری و طراحی داخلی به شرح زیر است:

مشخصات کتاب هندبوک جامع سبک کلاسیک در شهرسازی، معماری و طراحی داخلی:

مولف: بهاره باقری

تعداد صفحات: 119 صفحه

زبان: فارسی

فرمت کتاب: چاپی

شماره شابک: 8-51-7423-622-978

نوبت چاپ: اول 1400

نحوه ارسال: پست پیشتاز

و

فرمت کتاب: PDF

فرمت دانلود: zip

حجم دانلود: 9.5 مگابایت

چرا کتاب هندبوک جامع سبک کلاسیک در شهرسازی، معماری و طراحی داخلی ارزش مطالعه دارد؟

جلد اصلی هندبوک جامع سبک کلاسیک-بهاره باقری

سبک کلاسیک اساسی ترین و پایه ای ترین سبک شهرسازی، معماری و طراحی دکوراسیون داخلی می باشد که همانند سبک مدرن دارای بیشترین علاقه مندان و دوستداران هنر و تاریخ می باشد. آن دسته از افرادی که به خصوص به هنر، تاریخ، هویت و فرهنگ اهمیت می دهند، ترجیح می دهند در چنین فضاهایی که دارای چنین رنگ و بویی می باشد نیز زندگی کنند. شهرهای تاریخی با بناهای به یادماندنی از قصرها و کاخ های پادشاهان قدیم که اکنون تبدیل به موزه هایی شگفت انگیز شده اند و همچنین دارای المانهای معماری و دکوراسیون داخلی تاریخی و کلاسیک می باشند که حس و حال مردمان گذشته و کلاسیک را به تصویر می کشاند، هنوز هم مورد علاقه بسیاری از معماران و طراحان و نیز افراد عادی جامعه می باشد.

لذا مطالعه و یادگیری اصول و مفاهیم تاریخ و سبک کلاسیک که اتفاقا پایه و اساس سبک های بیشماری در جهان بعد از خود می باشد، همچون گنجی از آنها در دنیای مدرن ما به یادگار مانده است  و می توان با استناد بر راهکارها و روش های آنها، کمک بسیاری در حل مسایل امروزه خود بگیریم، این امر را به یک ضرورت تبدیل کرده است. شناخت سبک کلاسیک، چه برای محققان و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند و چه برای علاقه مندان به دانش و هنر شهرسازی، معماری و طراحی داخلی اهمیت می دهند، بسیار حیاتی و اساسی می باشد. حال اگر همه این مفاهیم در حوزه های تخصصی و مجزای شهرسازی، معماری و طراحی دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک به طور طبقه بندی شده، یکپارچه و کامل در یک کتاب مجزا جمع آوری شده باشد، ارزش آن کتاب را چند برابر می نماید.

 

کتاب هندبوک جامع سبک کلاسیک که به تالیف “مهندس بهاره باقری” به چاپ رسیده است، یک کتاب بسیار جامع، کاربردی و آموزشی می باشد که متناسب با مفاهیم و سرفصل های یادگیری دانشجویان شهرسازی، معماری و طراحی داخلی گردآوری شده است.

 

این هندبوک شامل 3 بخش اصلی می باشد: بخش اول آن مختص به تئوری ها، ویژگی ها، انواع و آثار شهرسازی کلاسیک می باشد، بخش دوم مربوط به معماری کلاسیک می باشد که به همه خصوصیات، مفاهیم و انواع معماری مدرن به همراه مثال های مختص هر یک پرداخته شده است. بخش سوم نیز مرتبط با طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد که علاوه بر بیان ویژگی های این سبک در دکوراسیون، به ارایه ایده ها و راهکاری کاربردی و اساسی به منظور طراحی و دکوراسیون داخلی کلاسیک یک خانه اشاره شده است.

درواقع این کتاب شامل سرفصل هایی همچون تاریخچه، تعاریف، مفاهیم، اصول، استانداردها، نظریه های مهم و  مثال های عینی و تصویری در شهرسازی، معماری و طراحی داخلی کلاسیک می باشد. همچنین انواع شهرسازی های کلاسیک در جهان و ایران، انواع معماری کلاسیک و معرفی زیر شاخه های آن، معرفی ساختمان های کلاسیک معروف، نمای ساختمان های کلاسیک، اصول طراحی داخلی و دکوراسیون کلاسیک، مبلمان و اکسسوری کلاسیک، معرفی شهرسازان، معماران و طراحان داخلی معروف سبک کلاسیک و آثار شاخص آنها و غیره می باشد که در کنار تصاویر مرتبط با هر موضوع، شما را به درک بهتر و کامل تری از سبک کلاسیک هدایت می کند.

پس اگر می خواهید به طور کامل با سبک کلاسیک در شهرسازی، معماری و طراحی دکوراسیون داخلی به طور یکجا و جامع آشنا و مسلط شوید، پیشنهاد قطعی ما به شما مطالعه کتاب هندبوک جامع سبک کلاسیک در شهرسازی، معماری و طراحی داخلی می باشد. درواقع تهیه کتاب هندبوک جامع سبک کلاسیک راه حلی هوشمندانه و سودمند برای شما کاربر گرامی فراترز می باشد که علاقه مند به یادگیری کامل سبک کلاسیک هستید.

کتاب هندبوک جامع سبک کلاسیک برای چه دسته از افراد کاربرد دارد؟

کتاب هندبوک جامع سبک کلاسیک در شهرسازی، معماری و طراحی داخلی مختص همه افراد با هر سطحی از تحصیلات و پیش زمینه ای می باشد. محتوای این هندبوک، به زبانی ساده و بدور از هر گونه زیاده گویی و تخصص گرایی بیان شده است. در واقع این کتاب، همچون راهنمایی جامع و کامل برای آن دسته از افرادی می باشد که قصد فراگیری سبک کلاسیک را به طور کامل و در قالب یک کتاب دارند.

بنابراین چه شما در زمنیه شهرسازی، معماری و یا طراحی داخلی تحصیل کرده باشید (به عنوان شهرساز، معمار، طراح، استاد دانشگاه و دانشجو) و یا در این زمینه صرفا مشغول به کار هستید (مجری فن) و یا تنها علاقه مند به حوزه شهرسازی، معماری و طراحی داخلی کلاسیک هستید، در هر صورت می توانید با تهیه این کتاب جامع به همراه پکیج تصاویر سبک کلاسیک به شناخت بسیار کامل تر و بهتری در زمینه سبک کلاسیک دست یابید.

مطلب پیشنهادی: پکیج تصاویر سبک کلاسیک در معماری و طراحی داخلی

 

در قسمتهایی از بخش اول (شهرسازی کلاسیک) می خوانید:

یونانیان توجه خاصی به زیبایی فضای شهری داشتند و سعی می‌نمودند که شهر‌های خود را به واسطه ساخت بنا‌های ظریف و هنرمندانه، زینت بخشند. همچنین یکی از الطاف منطقه یونان و نیز از ویژگی‌های مهم و مشترک بنا‌های یونانی، استفاده از سنگ مرمر بوده است.

ساختار و فرم هندسی شهر‌های دوره کلاسیک، شامل برخی اشکال هندسی و یا غیر هندسی می‌شود که به اختصار، برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشد: و …

در قسمتهایی از بخش دوم (معماری کلاسیک) می خوانید:

دوره رنسانس به عنوان نقطه عطف تاریخ تمدن غرب به شمار می‌رود. همچنین سبک رنسانس، یک تحول همه جانبه بوده است. این به این معنی می‌باشد که تحولات دوره رنسانس مربوط به همه تحولات از جمله تحولات علمی، فنون، اقتصادی، مذهبی، فرهنگی، هنری و غیره می‌باشد.

مهم‌ترین جزء یک بنای کلاسیک، ستون می‌باشد. و …

در قسمتهایی از بخش سوم (طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک) می خوانید:

استفاده از وسایل دکوراتیو به همراه اکسسوری‌های کلاسیک در فضای داخلی، روح اصیل‌تر و سرزنده‌تری از حس اشرافیت و کلاسیک به فضا می‌بخشد.

فاکتور مهم بعدی که اصلی‌ترین ویژگی در چیدمان سبک کلاسیک به شمار می‌رود، این است که باید کل چیدمان، حول نقطه کانونی صورت گیرد. این نقطه کانونی می‌تواند در هر فضای داخلی با توجه به ویژگی‌های خاص آن متفاوت باشد. و …

 

خرید کتاب چاپی:

قیمت کتاب چاپی: 70 هزار تومان + هزینه پست پیشتاز از استان تهران به سایر شهرهای ایران

برای خرید کتاب چاپی، به شماره واتساپ 09120270346 پیام دهید.

و

خرید کتاب الکترونیکی:

قیمت دانلود کتاب الکترونیکی: 60 هزار تومان

اعلامیه پرداخت کتاب تصاویر سبک آرت نوو در معماری و طراحی داخلی

برای خرید کتاب، به شماره واتساپ 09120270346 پیام دهید.

مدیر سایت فراترز

درباره نویسنده

مدیر سایت فراترز
بهاره باقری Bahareh Bagheri بنیانگذار فراترز است. او همچنین معمار، طراح داخلی، دکوراتور، مولف و نویسنده محتوای معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون سایت فراترز می باشد.

گذاشتن دیدگاه